Pondělí 6. dubna 2020svátek má Vendula 18 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Pražané vybírali nejlepší pizzu. Kam na ni zajít?

Pizza - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pizza - ilustrační foto | foto: Shutterstock

Ačkoli se zdá, že je pizza jídlo, na kterém se nedá nic moc zkazit, opak je pravdou. I proto vznikla anketa, ve které Pražané hlasovali, kde jim pizza chutná nejvíce, a která pizzerie je pro to nejlepší.

Jeden z největších portálů pro cizince Expats.cz přišel s nápadem, jak návštěvníkům Prahy, ale i běžným Pražanům usnadnit hledání dobré restaurace. Lidé mohli hlasovat pro 60 podniků. A jak si pizzerie vedly, a která nakonec zvítězila?

Největší počet hlasů dostal řetězec pizzerií Grosseto. Zvítězil s téměř 500 hlasů ve vůbec prvním hlasování o nejlepší pizzu v Praze. Na druhém místě se umístila Pizza Nuova řetězce Ambiente, na třetím místě ji následovala Pizzerie Kmotra.

Nejlepší pizza v Praze

Za projektem stojí Expats.cz spolu s rozvozovým portálem DameJidlo.cz, který je také hlavní kurýrní službou vítězné restaurace, a rezervačním systémem Restu.cz.

Vůbec poprvé v Česku mohli internetoví uživatelé vyjádřit svůj názor a podpořit oblíbený podnik v hlasování o nejlepší pizzu v Praze. Anketa, které se zúčastnilo více než 3000 hlasujících, běžela na internetových stránkách www.nejvpraze.cz dva měsíce.

První lokalita pizzerie Grosseto byla založena roku 1996 a již od samotného začátku spolupracuje s šéf-pizzařem Robertem Štrbou, který je známý nejen výhrou v soutěži o nejlepší Margheritu v roce 2007, ale také svými kurzy v Pražském kulinářském institutu Romana Vaňka. S ním rovněž spolupracoval na kuchařce Klenoty klasické evropské kuchyně.

V Grossetu si kromě zmíněné Capricciosy a Margherity můžete objednat také třeba Calzone primaveru, jejíž recept je zdejším originálem. Menu Roberta Štrby ovšem nabízí i další pochoutky italské kuchyně, a to na pěti pražských lokalitách – V Průhonicích, na Náměstí Míru, na Brumlovce, v Marině a v Dejvicích – původní pobočce.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....