31. ledna 2019 10:29 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Prestižní kulinářské ocenění Bocuse d'Or putuje do Dánska

Prestižní kulinářské ocenění Bocuse d'Or jde do Dánska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prestižní kulinářské ocenění Bocuse d'Or jde do Dánska | foto: ČTK

PAŘÍŽ Prestižní kulinářské ocenění Bocuse d’Or získal v soutěži poblíž Lyonu tým dánského šéfkuchaře Kennetha Tofta-Hansena, majitele hotelu s restaurací Svinklöv Badehotel na pobřeží Jutského poloostrova. Podle agentury AFP za ním skončili další skandinávští soupeři - ze Švédska a Norska.

„Je to spíše práce týmu, než práce jediného člověka,“ řekl Toft-Hansen, jenž byl jedním z 24 šéfkuchařů, kteří přišli z celého světa zúčastnit se dvoudenní soutěže v přípravě typických jídel francouzské kuchyně.

Letos byla soutěž také vzpomínkou na dva slavné francouzské šéfkuchaře - Paula Bocuse a Joëla Robuchona, kteří zemřeli loni. Právě Bocuse soutěž založil. Od roku 2017 je jejím prezidentem jeho syn Jérôme, který dnes vítězi předal pozlacenou sošku představující slavného otce.

30.ledna 2019 v 20:47, příspěvek archivován: 31.ledna 2019 v 16:21

Here are the theme on a plate and theme on platter of winner of Bocuse d’Or 2019 from team Denmark #bocusedor #bocusedor2019 #sirha2019 https://t.co/0WBSMsMgyj

Minulý týden se v Lyonu uskutečnila jiná prestižní gastronomická soutěž International Catering Cup, ve které národní týmy soupeří v přípravě pokrmů servírovaných formou bufetu. Mezi 12 týmy šéfkuchařů z celého světa se prosadila i česká reprezentace vedená Janem Horkým ze společnosti Compass Group, když získala zvláštní cenu za přípravu nejlepšího vepřového. Hlavní cenu obdržel domácí tým.

ČTK

Renault Clio 1,2 i...
Renault Clio 1,2 i...

r.v. 2007, naj. 143 357 km, benzín
58 888 Kč (s DPH)