Pátek 6. prosince 2019svátek má Mikuláš -4 °C polojasno Předplatné LN
5. listopadu 2014 10:05 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Prošlé zboží za 49 korun, vše ostatní za polovic. Pražský Julius Meinl končí

Všude svítí cedule lákající na 50% slevy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Všude svítí cedule lákající na 50% slevy. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Obrovské slevy a poloprázdné regály. Gurmánský palác Julius Meinl končí a snaží se zbavit většiny luxusních potravin v co nejkratším čase.

Některé regál jsou už poloprázdné, do jiných rovná personál ještě poslední kusy ze skladu. Obchod s luxusními potravinami Julius Meinl je konečně plný lidí. Nejedná se však pouze o zámožné gurmány. Zákazníky přilákaly především obrovské slevy. Všude, dokonce i ve výtahu, svítí totiž cedule „50 procentní sleva“.

Prázdné regály s luxusním alkoholem.
Prázdné regály s luxusním alkoholem.
Na slevy se láká i ve výtahu.
Vše za 49 korun.

Zboží po datu minimální trvanlivosti je dokonce ledabyle vyskládáno na několik velkých stolů. Jeden kus se prodává za 49 korun.

Kromě sladkostí mají lidé největší zájem o levný alkohol. Sleva se vztahuje třeba i na dvanáctiletou skotskou whisky nebo drahý bourbon.

Gurmánský palác Julius Meinl byl slavnostně otevřen loni v prosinci poblíž stanice metra Můstek. Zákazníci ale o luxusní zboží neměli moc velký zájem a třípatrový obchodní dům zel prázdnotou. Důsledkem toho obchod začal prodělávat a podle serveru Novinky.cz dlužil až 30 milionů za pronájem. Přistoupilo se tak k rychlé likvidaci zboží, aby se prostory mohly co nejdříve vyklidit.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...