Čtvrtek 2. prosince 2021, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nic pro alergiky. První kočičí kavárna v Ústí se těší oblibě, místo se musí rezervovat

Jídlo

  5:00
Ústí nad Labem - První kočičí kavárna v Ústí nad Labem se těší velkému zájmu hostů. Dát si kávu v prostoru, kde se volně pohybuje několik koček, má zájem tolik lidí, že je nutné si místo rezervovat. Návštěvníci kočky hladí nebo si s nimi pořizují selfie, vlastní zvířata si ale s sebou brát nemohou. Řekla to majitelka kavárny Marta Chrudimská.

Kočky v kavárnách mají společenskou povahu foto:  Petr Topič, MAFRA

„Kočky jsem měla vždycky ráda. Ve chvíli, kdy jsem chtěla změnit zaměstnání, jsem narazila na jednu kočičí kavárnu, moc se mi ten nápad líbil,“ uvedla Chrudimská, které pomáhá dcera Kateřina. „Bez její podpory bych do takového podnikání nikdy nešla,“ podotkla.

První kočičí kavárna v Ústí nad Labem se těší velkému zájmu hostů. „Kočky jsem...
První kočičí kavárna v Ústí nad Labem se těší velkému zájmu hostů. „Kočky jsem...

Místo našla nedaleko centra města ve stoupání k letnímu kinu. Prostor je barevný a plný herních prvků, ty ale neslouží dětem, nýbrž čtyřnohým obyvatelům kavárny. „Na to musíme občas upozorňovat. Také bylo nutné vytvořit určitá pravidla, jak se ke kočkám chovat. U dětí je vidět, zda doma zvířata mají, nebo ne. Zakázáno je samozřejmě je krmit,“ uvedla Chrudimská.

Chlupatá stvoření pocházejí z útulku. Momentálně se jich v kavárně pohybuje pět. „Vzali jsme partičku šesti koček, ale kocourek je nemocný, tak je doma,“ řekla jejich majitelka. Přes den se mohou kočky pohybovat v kavárně kdekoliv, nesmí ale za bar. Spaní, krmení a záchod mají o patro níž.

Kočky ven nechodí a návštěvníci musejí dávat pozor, aby jim neproklouzly mezi dveřmi. „Stane se, že skočí lidem na klín, chodí je okukovat, koukají jim do skleniček, to všechno mohou, protože ony jsou tu doma,“ poznamenala Chrudimská. Kromě různých druhů kávy mohou návštěvníci ochutnat veganské zákusky. „V Ústí je docela velká komunita veganů a oni se ptali na nějaké dorty, proto jsme je zkusili,“ dodala.

Do kavárny chodí lidé všech věkových generací. Návštěvu by si podle Chrudimské měl rozmyslet pouze alergik. Otevřeno je od pondělí do soboty.

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...

Mohlo by vás zajímat