14. listopadu 2017 6:21 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Recepce, o kterou se opíral Sinatra i Picasso, slouží nyní v Praze jako bar

Recepce, o kterou se opíral Sinatra i Picasso, slouží nyní v Praze jako bar | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Recepce, o kterou se opíral Sinatra i Picasso, slouží nyní v Praze jako bar | foto: Café La Crème

Dřevo, které by mohlo vyprávět. Nedávno otevřené bistro Café La Crème se může pochlubit nádherným dřevěným barem, který byl původně recepcí nejvýznamnějšího pařížského hotelu Lutetia.

V roce 1910 byl hotel Lutetia vystavěn jako jediný grand hotel na levém břehu Seiny pro klienty vůbec prvního obchodního domu Le Bon Marché. Všechny ostatní významné hotely byly a jsou umístěné na pravém břehu. Od počátku byl vyhledáván opravdovými osobnostmi jako Pablo Picasso, Charles de Gaul, Winston Churchill, Frank Sinatra či James Joyce. 

Od roku 1940 se v hotelu usídlila německá armáda a když byla v roce 1944 Paříž osvobozena, hotel Lutetia sloužil jako prozatimní domov pro uprchlíky a navrátilce z koncentračních táborů. Bistro recepci získalo na privátní aukci. Platit tedy budete u baru, o který se opíral před lety třeba Frank Sinatra. 

apeAlena Pecháčková