Čtvrtek 27. února 2020svátek má Alexandr 5 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Restaurace Miyabi. Úvod do japonské gastronomie

Dobře zaštupované ponožky jsou nutností, v japonské restauraci Miyabi budou boty muset dolů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dobře zaštupované ponožky jsou nutností, v japonské restauraci Miyabi budou boty muset dolů | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Miyabi je prý japonský výraz pro styl a eleganci. Japonštinou nevládnu, ale pokud je to pravda, pak se restaurace Miyabi, která už víc než sedmnáct let sídlí v pražské Navrátilově ulici, jmenuje příhodně: je jednoduše elegantní a její interiér vás okamžitě uchvátí.

Stejně jako zdejší sushi, které patří k tomu nejlepšímu, co můžete v Praze dostat.
Při první návštěvě s klidem projděte první částí interiéru s „evropskými“ stoly a usaďte se až v jedné ze zadních místností – u nízkých stolečků na tatami.

ČTĚTE TAKÉ:

Mimochodem, dobře zaštupované ponožky jsou nutností, boty budou muset dolů. Štamgasti si své menu sestavují sami, začátečník však při pohledu na jídelní lístek může propadnout panice: nabídka různých druhů sushi, sashimi a dalších japonských specialit je totiž opravdu široká.

Naštěstí je tu pohotová obsluha a hlavně tzv. obentó – průřez japonskou kuchyní v lakované krabičce rozdělené přepážkami na malé oddíly s různým obsahem. Volit můžete mezi rybí, drůbeží, nebo ryze vegetariánskou verzí. A v oblíbeném Miyabi obentó najdete od každého trochu: pečenou kachnu, lososa, špenát i kalifornské rolky. Samozřejmě saké a umešu (slívové víno), a kdo rád sladké, neměl by vynechat sorbet ze zeleného čaje a juzu.

Sečteno podtrženo, krabička obentó vás vyjde zhruba na čtyři stovky, s polévkou, pitím a dezertem je to nějakých šest až sedm set. Poměr cena/výkon je ale v tomto případě víc než dobrý.

Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...