Středa 21. dubna 2021svátek má Alexandra 16 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Otevře Jamie Oliver v Praze restauraci? Nic takového, zní z Anglie

Jamie Oliver | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jamie Oliver | foto: Shutterstock

PRAHA Už to vypadalo, že se Praha dočká restaurace Jamieho Olivera. V pondělí zahltila gurmánské kuloáry zpráva, že slavný kuchař otevře v hlavním městě svoji restauraci. Jak ale zjistil server Lidovky.cz, Oliver nic takového v plánu nemá.

Velká fotografie Jamieho Olivera a pod ní název restaurace "Jamie's Wall London - Praha". Tak vypadalo záhlaví facebookové stránky, jímž autoři odkazovali na nový projekt. Na sociálních sítích se poté objevily spekulace, jestli oblíbený kuchař otevře v Praze vlastní podnik.

Jenže server Lidovky.cz získal z Londýna oficiální vyjádření, které místní gurmety nepotěší: "Otevírat restauraci v Praze nemáme v plánu."

Takhle vypadá facebooková stránka jedné z Jamieho restaurací

Takhle vypadá facebooková stránka jedné z Jamieho restaurací

Poté, co se o podnik začala zajímat odborná veřejnost a média, stránka restaurace zmizela. Vypadá to tedy, že restaurace pouze využila jméno slavného britského kuchaře, aby nalákala veřejnost.

Redakce serveru Lidovky.cz se majitele restaurace pokusila kontaktovat, na email však nepřišla žádná odpověď. Vyjádření se objevilo pouze na Facebooku před tím, než autoři stránku smazali. Jednalo se prý o prozatímní grafiku. Majitelé se vyjádřili, že připravují prostory a chtějí vařit podle Jamieho receptů, o jejichž licenci intenzivně usilují.

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

Mord v hospodě U Dvou koček. Zloději odnesli cigarety, víno a ruce oběti

Rituální vražda v pražské hospodě U Dvou koček. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Okolo pouličních lamp tančily roje vloček. Sníh propůjčil pražským ulicím něžný a romantický vzhled. Jen jediné...