9. července 2015 11:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Rybízová či borůvková. Jak na domácí ovocné zmrzliny?

Rybízová zmrzlina | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rybízová zmrzlina | foto: Shutterstock

Během horkých dnů svádí k osvěžujícímu a chladivému mlsaní. Nechutnají vám kupované nanuky. Máte plnou zahradu ovoce, ale zavařovat se vám nechce? Nechte se inspirovat a připravte si ovocnou zmrzlinu doma.

Rybízová zmrzlina
Budete potřebovat rybíz, zakysanou smetanu a třtinový cukr. Nejprve rozmačkejte dostatečné množství očištěného rybízu - zhruba půl litru - a smíchejte jej s 250 g třtinového cukru. Do směsi přidejte jednu zakysanou smetanu a rozmixujte. Hotovou směs dejte do mrazáku minimálně na dvanáct hodin.

Rybízová zmrzlina

Borůvková zmrzlina
Budete potřebovat 150 g borůvek, 150 g třtinového cukru a 300 g smetany na šlehání a šťávu ze dvou limetek. Nejdříve vymačkejte šťávu z limetek a svařte ji s hnědým cukrem. Ve chvíli, kdy se cukrr rozpustí, přidejte borůvky a krátce povařte. Směs nechte vychladnout a přidejte do ní polotuhou šlehačku. Poté ušlehejte a vložte do mrazáku.

Malinová zmrzlina.

Malinová zmrzlina

Na malinovou zmrzlinu budeme potřebovat jen maliny, cukr a smetanu. V misce smícháme dvě smetany na šlehání s 250 g cukru a přidáme šťávu z půl kilogramu malin. Směs rozmixujeme a nalijeme do menších nádob. Necháme v mrazáku alespoň dvanáct hodin.

Jahodová dřeň
Na dřeň budete potřebovat pouze jahody (0,5 kg), zhruba 100 g cukru (moučky), šlehačka a vanilkový cukr. Jahody očistětě a omyjte. Vložte do mísy a rozmačkejte, postupně během mačkání přidávejte cukr. jahodovou směsí naplňte kelínky a vložte do mrazáku. 

Ostružinová zmrzlina
Na ostružinovou zmzlinu musíte mít 500 g ostružin, 300 g moučkového cukru, 2 smetany ke šlehání a 5 žloutků. Začněte s tím, že utřete žloutky s cukrem a přidejte ušlehanou smetanu. Do směsi zamíchejte většinu rozmačkaných ostružin.

Ostružinovo-malinová zmrzlina

Lidovky.cz

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.