Pondělí 27. ledna 2020svátek má Ingrid 3 °C zataženo Předplatné LN
28. března 2018 16:10 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Šéfkuchař Fieldu přemýšlí o další restauraci s českým menu

Radek Kašpárek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radek Kašpárek | foto:  Michal Sváček, MAFRA

PRAHA Šéfkuchař jedné ze dvou pražských restaurací oceněných michelinskou hvězdou Radek Kašpárek přemýšlí o tom, že otevře další pražskou restauraci. Zaměřit by se chtěl na české řeznické pochoutky. Nyní působí ve Fieldu v ulici U Milosrdných na Starém Městě.

V Praze 1 nebo Praze 2 by měl být i další podnik. Konzultuje to s vedením Fieldu a s investory. Dnes to u příležitosti obhájení prestižního ocenění řekl v rozhovoru.

„Potřebuju si v hlavě srovnat pár věcí - jak dál, co dál - kam zainvestovat úsilí a energii,“ popsal současnou situaci. Praha 1 je podle něj zárukou, že by se našla klientela. Přesné místo zatím vyhlédnuté nemá. „Možná Praha 2, ale spíš se držet tady okolo. Kdyby byl nějaký dobrý prostor na Václavském náměstí, nebudeme se ničemu bránit. Měli jsme informaci, že má být k dispozici nějaký prostor u Poslanecké sněmovny, což by taky nebylo špatné. Je to sice přes vodu, ale proč ne,“ dodal.

Minimalismus na talíři podle kuchařů restaurace Field: tvaroh, povidla,...
Severský vliv najdete i v restauraci Field, kde vaří například candáta s...

Field by tak pro něj zůstal „velkým koníčkem“, nová restaurace by měla být větší, kolem stovky míst a nebyla by „fine-dining“, tedy s vrcholně zážitkovou gastronomií, jako současná. „Můj děda byl řezník a chybí mi na dnešním menu v restauraci plíčky, dršťky a podobně - neznamená to, že to budu stavět jenom na vnitřnostech, ale snažil bych se to přiblížit lidem tak, že je to česká kuchyně,“ doplnil.

Michelinskou hvězdu pro letošní rok obhájily pražské restaurace La Degustation Boheme Burgeoise a Field; o prestižní ocenění naopak přišel restaurační podnik Alcron.

Vůbec poprvé Praha získala michelinskou hvězdu v roce 2008, kdy se jí mohla pyšnit restaurace Allegro v hotelu Four Seasons a její šéfkuchař Andrea Accordi. Ten obdržel hvězdu pro Allegro celkem třikrát. Podnik Allegro zanikl. V roce 2009 hvězdu dostala také restaurace Maze v hotelu Hilton slavného britského kuchaře Gordona Ramsaye, která však zanikla ještě předtím, než bylo ocenění oznámeno. Celkem tak hvězdu doposud získalo pět pražských restaurací.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...

Premium

Den, kdy přepadli Mekku. V roce 1979 se zrodil moderní islámský středověk

Členové saudských speciálních sil během zásahu ve Velké mešitě v Mekce. (1979) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před 40 lety se stalo „11. září“ islámu. Aby saúdský král mohl pobít ozbrojence okupující posvátnou mešitu v Mekce,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!