Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nižší návštěvnost kvůli dešti. Znojemské vinobraní ale mělo úspěch

Jídlo

  6:00
PRAHA - Špatné počasí nejspíš bude mít za následek nižší návštěvnost dvoudenního Znojemského historického vinobraní, které v sobotu skončilo ve Znojmě. Organizátoři očekávali stejně jako v minulých letech 70 až 80 tisíc lidí. Kvůli dešti ale bude účast o něco slabší, řekl ČTK Jaroslav Chaloupecký z pořadatelské Znojemské besedy.

Slavnostním průvodem vinobraní vyvrcholilo foto: ČTK

Podle něj i přes nepřízeň počasí zavítalo na akci spousta lidí a vše se podařilo zvládnout bez problémů. Přesný počet hostů budou pořadatelé vědět až na začátku nového týdne.

"Návštěvnost poznamenal déšť. Pršelo celý pátek dopoledne, ale potom už přestalo a lidé přišli. Pršelo i dnes dopoledne, což nám trochu zkomplikovalo program pro děti, ale akci jsme přesunuli do prostor Znojemské besedy. Vše jsme udrželi v provozu, takže jsme nikoho o nic neochudili," uvedl Chaloupecký. Doplnil, že pršet přestalo i v sobotu odpoledne a lidé se na vinobraní opět dostavili.

ČTĚTE TAKÉ:

V centru Znojma mohli nakoupit u desítek stánkařů. Někteří prodávali ve stáncích, jiní v historických mázhausech. Nabízeli burčák, litr si lidé mohli koupit zhruba za 60 korun. Podle Chaloupeckého se akce zúčastnila minimálně třicítka známých znojemských vinařů.

Jedním z nich je Jaroslav Chaloupecký starší ze znojemského Vinařství Lahofer. "V minulosti bylo více lidí a nedalo se tady ani projít. Teď je to kvůli počasí prázdnější," řekl ČTK vinař. Podle některých místních je také otevřených méně mázhausů než v minulosti. "Bývalo to pěknější, ale lidé asi nemají peníze. Pořád to ale stojí za to sem jít," řekla ČTK Věra Hnidková ze Znojma.

Kromě vína a burčáku nabídlo vinobraní i kulturní program. Po loňském úspěšném debutu v roli krále Jana Lucemburského se na letošním vinobraní v čele historického průvodu objevil Miroslav Hrabě, který je známý především z rolí v televizních seriálech. Královnou je pro letošní ročník znojemská herečka Šárka Drozdová, jež se v roli Elišky Přemyslovny představila na vinobraní už potřetí.

Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?
Testujeme: Jak vybrat správné čočky pro astigmatismus?

Nosíte čočky a máte astigmatismus očí? Víte, kde nakoupit ty správné, které vám rozhodně nebudou dráždit oči? Redakce testovala za vás! Chcete...

Mohlo by vás zajímat