2. března 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Víkend: slivovice, vepřové hody a slovácké zelí

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zelí (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zelí (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Víkend by měl být o pohodě. Tu zažijete jedině s dobrým jídlem a pitím. Navíc má být téměř jarní počasí. Tady je několik tipů na výlet za gastronomií.

Ladovské vepřové hody
3. března, od 10 do 15 hodin, Pivovar Velké Popovice, www.kozel.cz

Patříte-li mezi milovníky dobrého piva a jídla, neváhejte a přijeďte se odměnit v sobotu 3. března 2012 do Velkých Popovic. V areálu pivovaru proběhnou již třetí Ladovské vepřové hody. Letos můžete ochutnat jedenáct tradičních zabijačkových pochoutek v doprovodu vyvážené chuti Kozla 11°. Součástí programu bude také ukázka poctivé práce kováře nebo košíkáře, mistr řezník předvede bourání masa a o dobrou náladu se postará harmonikář a houslista. Vstup je zdarma.

Vegetariánský festival
od 27. února do 20. března, Praha, www.vegetfest.cz

Špenátový závin s ragú z cizrny a piperade zeleninou


Nemusíte být zarytými vegetariány, abyste zjistili, že bezmasá jídla jsou chutná a pestrá. Přesvědčte se o tom na pražském vegetariánském festivalu s názvem Vegefest. Sedm pražských restaurací přichystalo speciální 3chodová menu za cenu 290 Kč. Celou nabídku hledejte na www.vegetfest.cz a nezapomeňte si nejpozději do 20.3. rezervovat svůj stůl.

Koštování pálenek v Třebíči
3. března, od 14 hodin, Třebíč, www.horackykost.cz 

slivovice

Třebíč se na jeden den stane rájem pálenek všeho druhu. Koná se tu totiž Mezinárodní košt slivovice a pálenek, na který se sem sjede obrovský počet nadšenců tohoto alkoholu. Porotci porovnají výsledky jednotlivých přihlášených vzorků v několika kategoriích. Po ukončení soutěže proběhne oblíbená ochutnávka pálenek a likérů pro nesoutěžící návštěvníky. K tomu všemu samozřejmě zahraje dobrá muzika. Vstupné je 100 korun, soutěžící si může k sobě vzít zdarma partnera/partnerku.

Košt zelí na Slovácku
4. března, od 13 hodin, Hluk, www.mestohluk.cz

Oblíbená soutěž o nejlepší kysané zelí na Slovácku se uskuteční ve městě Hluk. Nebude se ale jen soutěžit, od 12 hodin budete moci ochutnat speciality ze zelí v zámecké kavárně. V průběhu koštu vystoupí místní cimbálová muzika Šefranica s Lucií Rybnikářovou. Vítěz bude vyhlášen v 17 hodin. Vstupné je 50 korun a na návštěvníky čeká i malé překvapení.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Lidovky.cz
  • 0Diskuse