Úterý 30. listopadu 2021, svátek má Ondřej
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Víkend: slivovice, vepřové hody a slovácké zelí

Jídlo

  7:00
Víkend by měl být o pohodě. Tu zažijete jedině s dobrým jídlem a pitím. Navíc má být téměř jarní počasí. Tady je několik tipů na výlet za gastronomií.
Zelí (ilustrační foto)

Zelí (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Ladovské vepřové hody
3. března, od 10 do 15 hodin, Pivovar Velké Popovice, www.kozel.cz

Patříte-li mezi milovníky dobrého piva a jídla, neváhejte a přijeďte se odměnit v sobotu 3. března 2012 do Velkých Popovic. V areálu pivovaru proběhnou již třetí Ladovské vepřové hody. Letos můžete ochutnat jedenáct tradičních zabijačkových pochoutek v doprovodu vyvážené chuti Kozla 11°. Součástí programu bude také ukázka poctivé práce kováře nebo košíkáře, mistr řezník předvede bourání masa a o dobrou náladu se postará harmonikář a houslista. Vstup je zdarma.

Vegetariánský festival
od 27. února do 20. března, Praha, www.vegetfest.cz

Špenátový závin s ragú z cizrny a piperade zeleninou


Nemusíte být zarytými vegetariány, abyste zjistili, že bezmasá jídla jsou chutná a pestrá. Přesvědčte se o tom na pražském vegetariánském festivalu s názvem Vegefest. Sedm pražských restaurací přichystalo speciální 3chodová menu za cenu 290 Kč. Celou nabídku hledejte na www.vegetfest.cz a nezapomeňte si nejpozději do 20.3. rezervovat svůj stůl.

Koštování pálenek v Třebíči
3. března, od 14 hodin, Třebíč, www.horackykost.cz 

slivovice

Třebíč se na jeden den stane rájem pálenek všeho druhu. Koná se tu totiž Mezinárodní košt slivovice a pálenek, na který se sem sjede obrovský počet nadšenců tohoto alkoholu. Porotci porovnají výsledky jednotlivých přihlášených vzorků v několika kategoriích. Po ukončení soutěže proběhne oblíbená ochutnávka pálenek a likérů pro nesoutěžící návštěvníky. K tomu všemu samozřejmě zahraje dobrá muzika. Vstupné je 100 korun, soutěžící si může k sobě vzít zdarma partnera/partnerku.

Košt zelí na Slovácku
4. března, od 13 hodin, Hluk, www.mestohluk.cz

Oblíbená soutěž o nejlepší kysané zelí na Slovácku se uskuteční ve městě Hluk. Nebude se ale jen soutěžit, od 12 hodin budete moci ochutnat speciality ze zelí v zámecké kavárně. V průběhu koštu vystoupí místní cimbálová muzika Šefranica s Lucií Rybnikářovou. Vítěz bude vyhlášen v 17 hodin. Vstupné je 50 korun a na návštěvníky čeká i malé překvapení.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat