Pondělí 30. listopadu 2020svátek má Ondřej 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Slovácko vydá novou kuchařku s místními recepty od pamětníků

Buchty (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Buchty (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

UHERSKÉ HRADIŠTĚ Sdružení cestovního ruchu Region Slovácko připravuje vydání druhého dílu Kuchařky tradičních pokrmů na Slovácku. V kuchařce budou zachyceny recepty, které jsou sesbírány od pamětníků z celého Slovácka, řekla ČTK projektová manažerka Regionu Slovácko Lenka Durďáková.

Lidé v nové kuchařce podle Durďákové najdou recepty například na tradiční slovácké pěry, přesňáky, chábovice a další jídla, u kterých většinou dosud netušili, co se za jejich názvy skrývá.

Slovácko vydá novou kuchařku s místními recepty od pamětníků

"Předchozí první díl kuchařky se setkal s velkým zájmem. Náklad 2000 výtisků byl v krátké době vyprodán. Rádi bychom uchovali tradiční hodnoty Slovácka a podpořili ty, kteří se rádi vracejí ke kořenům naší historie,“ podotkla Durďáková.

Něco dobrého z místní kuchyně

Kuchařka zaměřená na tradiční pokrmy by podle Durďákové mohla zpestřit nabídku místní gastronomie. Tradice a folklor jsou totiž jednou ze silných stránek turistické nabídky Slovácka.

"Zahraniční turista očekává, že v našich restauracích dostane místní, regionální speciality. Je zbytečné Italům nabízet pizzu či těstoviny, když očekávají něco z místní kuchyně, třeba kachní pečínku. Z tohoto pohledu je zachování tradičních receptur také výzvou pro místní podnikatele,” podotkl předseda správní rady Regionu Slovácko Květoslav Tichavský.

,

Dala jsem přednost rodině, říká v otevřené zpovědi čerstvá padesátnice Csáková

Ilona Csáková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bez vytáček a věcně mluví o svých kulatinách, stejně jako o úspěších, pádech a podivných životních obdobích. Ilona...

ANALÝZA: Boj o Karabach popírá ideologii. Zajímavou roli hraje Izrael

Snímek ukazuje členy ázerbájdžánských ozbrojených sil střílejících... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nově rozdmýchaný ozbrojený konflikt mezi Arménií a Ázerbájdžánem je v mnoha lidových veřejných diskusích popisován jako...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...