20. listopadu 2017 6:27 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

SOUTĚŽ: Jak se vaří na severu? Vyhrajte Švédskou kuchařku

Lehký bramborový salát | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lehký bramborový salát | foto: Švédská kuchařka

Severská kuchyně je považována za minimálně stejně zdravou jako kuchyně středomořská. Klade velký důraz na kvalitu, čerstvost a lokální původ surovin. Řada z nich roste nebo je běžně k dostání i v našich zeměpisných šířkách (jahody, borůvky, houby a jiné.). Popularita zdravé severské kuchyně ve světě narůstá i zásluhou fenoménu New Nordic Cuisine.

Autorka vás naučí, jak připravit na Severu tolik milované ryby nebo zvěřinu či lesní plody. Kniha však neobsahuje pouze recepty, ale představí i švédské zvyky a tradice a jídla s nimi spojená. Dozvíte se také, co se považuje za domácí klasiku, proč se říká oblíbené formě stolování švédský stůl, co znamená FIKA, ale také jak se slaví Vánoce, Velikonoce nebo letní slunovrat.

Lehký bramborový salát

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Jak se autorka knihy jmenuje a odkud pochází? Své odpovědi posílejtedo čtvrtka 23. listopadu. Ze správných vybereme vítěze. 


Lidovky.cz

INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o  něco zdravěji
INSPIRACE NA VÁNOCE: Vánoční cukroví letos o něco zdravěji

Brzy tu máme první adventní neděli, a tak je načase začít sbírat recepty na vánoční cukroví. Z čeho tahle tradice vznikla a jak si letos sváteční dobrůtky připravit o něco zdravěji?