Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Švýcaři proti pivu zdarma, hostince se bouří

Jídlo

  16:00
BERN - Švýcaři v budoucnu možná přijdou o reklamní vymoženost v podobě piva zdarma. Spolková rada, sedmičlenná vláda země, v boji proti nestřídmé konzumaci alkoholu již připravila návrh novely zákona o alkoholických nápojích, který restauratérům takto odměňovat zákazníky zakáže.
Pivo (ilustrační foto)

Pivo (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Organizace GastroSuisse, která sdružuje pracovníky v pohostinství, již bije na poplach. "Hostinští by už nesměli čepovat pivo zdarma, když švýcarský národní tým vstřelí proti Brazílii gól nebo když nějaký švýcarský klub vyhraje mistrovství," citoval list Der Sonntag šéfa organizace Bernharda Kustera.

Alexandre Schmidt, který vede švýcarský úřad na kontrolu konzumace alkoholu, ale tvrdí, že hospody budou moci svým štamgastům nadále spontánně pivo darovat. Schmidtův úřad mimo jiné dohlíží na dodržování pravidel reklam na alkoholické nápoje Bary a restaurace nicméně proti chystanému zákonu protestují, protože ve Švýcarsku patří rozdávání piv k běžným reklamním praktikám.

Rozšířené je také pivo zdarma během veřejných událostí. Kuster proto přirovnal novelu k prohibici a rovněž nevěří, že by toto opatření omezilo nadměrnou konzumaci alkoholu.

Autor:

Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?
Jak naplno využít příspěvek od zdravotní pojišťovny?

Připravit se na příchod miminka je poměrně náročné, a to i po finanční stránce. Věděli jste, že vám pomůže vaše zdravotní pojišťovna? Ta umožňuje...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat