Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tip na gastro zážitky: velikonoční Kalina i tvarůžkový festival

Jídlo

  9:33
Polévky na sto způsobů z celého světa, velikonoční menu i olomoucký festival tvarůžků. Jarní nabídka je široká a láká už i ven. Server Lidovky.cz přináší pár tipů na originální gastroakce.

Polévky (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Polívkování (19. března)
Druhý ročník „polévkového“ festivalu se opět uskuteční na pražské náplavce na Hořejším nábřeží. Návštěvnící budou moci ochutnat průřez celým „polévkovým světem“, ochutnat bude možné polévky španělské, arménské, maďarské, francouzské, italské, marocké, peruánské, thajské, mexické, vietnamské, rakouské, japonské a dalších národů. A samozřejmě nebudou chybět polévky české.

Díky polévkárnám doháníme svět vyspělé gastronomie, říká Vaněk

Velikonoční Kalina (24. - 28. března)
Šéfkuchař Miroslav Kalina vaří rád i netradiční jídla, nejraději však ze surovin, které mají charakter. A je jedno, jestli to je zvěřina, drůbež, holubi, křepelky, čerstvé mořské a sladkovodní ryby, či zdánlivě „obyčejné“ vnitřnosti- jen ochutnejte zdejší dršťky, játra nebo brzlík. Na Velikonoce si připravil speciální menu, ve kterém nechybí smrži, chřest, rebarbora či kozí sýr. A hlavní chod? Pečené mléčné kůzle se zadělávanou jarní zeleninou a kopřivovou nádivkou.

Čokoláda - ilustrační foto.

Čokoládový festival v Plzni (15. - 17. dubna)
Čokoládový veletrh je jedinečnou událostí pro všechny milovníky čokolády a cukrovinek, kteří mají chuť se pobavit, skvěle si pochutnat a případně se i přiučit vaření s čokoládou. Součástí čokoládového veletrhu bude výstava obalů čokolád, kulinářská přehlídka a prodejní stánky.

Tvarůžkový festival Olomouc (16. dubna)

olomoucké tvarůžky - ilustrační foto

V polovině dubna ožije centrum Olomouce prvním ročníkem festivalu na počest typické hanácké speciality – Olomouckým tvarůžkům, které se vyrábějí v Lošticích už více než šest set let. Návštěvníci festivalu ochutnají tvarůžky v teplé i studené kuchyni v nabídce restaurací, které jsou zapojeny do projektu Ochutnejte Hanou a propagují tak tradiční hanáckou gastronomii. Nebudou chybět ani takové speciality jako tvarůžkové dezerty a pivo z hanáckých minipivovarů.

Asian Food & Culture Fest 2016 (30. dubna)
Myšlenkou festivalu je vtáhnout návštěvníky do rušného “Chinatownu”. AsianFest je rozdělen do šesti čtvrtí podle zemí: Main Street, Chinatown, Vietnam, Thailand, Korea a Japan. Každá čtvrť je jedinečná a úplně jiná než ta, ve které jste stáli před chvílí. Můžete navštívit Mořský svět či se zúčastnit pravého čajového obřadu.

Vietnamské rolky na rýžovém plátku před zarolováním
Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...