Pátek 23. července 2021, svátek má Libor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tipy na gastro zážitky: polární treska, speciality z lamy či čokoládový festival

Jídlo

  6:35
Ryba, která se dá ulovit jen tři měsíce v roce, speciality z lamy, tradiční zabijačkové hody či nevšední zážitky z čokolády. Valentýnská menu nabízí v únoru každá druhá restaurace. Server Lidovky.cz přináší pár tipů na originální gastroakce.

Polární treska (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Speciality z lamy
Lamí maso, které bylo a je tradiční součástí andského indiánského jídelníčku, před časem proniklo do nejprestižnějších kuchyní na světě. Je totiž bohaté na bílokoviny a nízkotučná struktura masa je lépe stravitelná. Pokud toužíte lamí maso ochutnat, máte příležitost. V Českých Budějovicích totiž v únoru proběhne Týden specialit z lamy.

Čokoládové pralinky. Ilustrační foto.

Čokoládový festival
Čokoláda může mít tisíc různých podob. Na festivalu v Olomouci budou nabízet dokonce čokoládové pivo. Pokud si rádi pochutnáváte na sladkém, rozhodně se jeďte podívat. Cílem festivalu je ukázat, že čokoládová není pouze tabulka, která se kupuje v supermarketu, ale že existuje spousta dalších čokoládových výrobků, jako jsou čokoládové pralinky, pivo, palačinky nebo vafle s čokoládou.

Zabijačkové menu
Masopust, tedy svátek veselí a gastronomických lahůdek letos oslavují restaurace napříč celou republikou. Od jelítek, přes jitrničky až po polévky: v rozmanité nabídce chodů si přijde na své každý. Stačí si jen vybrat to pravé zabijačkové menu. Festival pořádá gastronomický průvodce Restu.

Speciality z polární tresky

Polární treska
Ojedinělou akci připravila pro všechny milovníky dobrého a kvalitního jídla restaurace Kampa Park. Do března mohou hosté ochutnat menu z polární tresky, která se loví jen tři měsíce v roce, a hlavně ve Skandinávii je považována za mimořádnou pochoutku. Polární tresky totiž migrují za polárním kruhem a jejich maso má velice jemnou a delikátní chuť. Navíc má ideální nutriční složení a je velmi zdravé. Rybu zde spotřebují celou.

Grand Restaurant Festival
Sedmý ročník Grand Restaurant Festival 2016 probíhá do konce února a je do něj zapojeno 93 restaurací ve všech krajích České republiky. Ty si připravily shodně tři různá degustační menu, které si můžete předem objednat.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?
LETNÍ SOUTĚŽ: Už jste navštívili Archeopark Chotěbuz?

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Kam vyrazit tento týden? Navštivte třeba Archeopark Chotěbuz.