7. března 2017 18:14, aktualizováno  19:11 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Prestižní Michelinskou hvězdu obhájily tři pražské restaurace

Interiér restaurace Alcron. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Interiér restaurace Alcron. | foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

PRAHA Luxusním restauracím Alcron, La Degustation a Field se podařilo i letos obhájit michelinskou hvězdu. Nové ocenění Bib Gourmand udělil Michelin karlínské restauraci Eska. To je udělováno podnikům, kde lidé mohou najít „výjimečné jídlo za rozumnou cenu“.

Gastronomická příručka pro rok 2017 doporučuje restaurace ve 44 městech v celkem 20 evropských zemích. Jednu hvězdu letos získalo celkem 386 restaurací. Informovala o v úterý obchodní skupina Ambiente.

Na dvě michelinské hvězdy se letos nově dostalo 12 evropských restaurací, celkově jich je v průvodci už 91. V této kategorii vyzdvihuje Michelin hlavně vídeňskou restauraci Amador. Chválí její osobitý interiér s vinnými sudy a talent mladého, ale zkušeného šéfkuchaře. Tři hvězdičky obdržela dvacítka restaurací, nováčkem v této kategorii je Lasarte v Barceloně.

Interiér restaurace Field

„Díky nové generaci mladých kuchařů, kteří prokazují schopnost vařit na vysoké úrovni, nebyl nikdy takový výběr skvělých restaurací jako dnes, často ve velmi uvolněné a pohodové atmosféře,“ řekl ředitel prestižního průvodce Michael Ellis.

Šéfkuchař Esky Martin Štangl, který se nechává inspirovat skandinávskou gastronomií, měl z ocenění velkou radost: „Je to skvělá zpráva, mám z ní velkou radost. Děkuji našim kuchařům, placu a také lidem z Ambiente, kteří nás podporují,“ řekl serveru Aktuálně.cz. Kromě Esky mají ocenění Bib Gourmand také podniky SaSaZu, Divinis, Na Kopci, Aureole, Sansho a Maso a Kobliha.

07.března 2017 v 16:08, příspěvek archivován: 07.března 2017 v 18:17

Hvězdy Michelin 2017 rozdány. V Česku nově restaurace Eska získala Biba, ostatní zůstává beze změn. Gratulujeme! https://t.co/GX1WgzaN7b https://t.co/9ZETrT0fSj

Lidovky.cz, ČTK