Sobota 22. února 2020svátek má Petr 11 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

V Jičíně si dejte jídlo v Zajíčkovi, radí herečka Plodková

Jana Plodková, Divadlo Na Zábradlí | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jana Plodková, Divadlo Na Zábradlí | foto: KIVA

Hledáte nejlepší, či nejoriginálnější restauraci v Jičíně? Nechte si poradit od herečky Jany Plodkové, která v součastnosti září na prknech Divadla Na zábradlí, a která se v Jičíně narodila.

„V kurzu je teď Café Zajíček, kde syn majitele začal dělat degustační menu. Je to první restaurace, která se podobá podnikům v Praze. Dávají si záležet na tom, jak jídlo chutná i jak vypadá. Myslím, že do tipů určitě patří, protože je to na Jičín velice neobvyklý podnik,“ vychvaluje restauraci známá divadelní i filmová herečka. 

Plodková do svého rodného města jezdí kvůli pracovní vytíženosti stále méně, ale vzpomíná na vynikající jídlo v hotelové restauraci. „Do Jičína nejezdím tak často jako dřív. Naposledy jsem právě byla v Dělové kouli a když se otevírala mexická restaurace, byla jsem tam skoro pořád.

A dále doporučuje: „Dobře se najíte také v Dělové kouli, je to i hotel a vaří tam vážně chutně. A mexická restaurace Casa de Piedra, která má také krásnou zahrádku,“

Jana Plodková

Jana Plodková se narodila v Jičíně, vystudovala JAMU. Již od malička se věnovala herectví, ale také zpěvu a tanci.Na JAMU hrála ve hrách Zvíře a Choroby mládí. Když dokončila studium, začala její herecká kariéra v divadle Polárka.

Herečka Jana Plodková na Filmovém festivalu.

Později se objevila v divadle Na Fidlovačce a pak ukotvila v HaDivadle. Zahrála si v krátkém českém snímku: Nejlepší je pěnivá a také v dánském dramatu Prag, kde si ji všimnul Jan Svěrák a obsadil jí do vedlejší role Čárkovaný v komedii Vratné Láhve.

Premium

Unikátní test čtyř typů motorů: Elektromobil se nevyplatí, vede klasika

Test 4 ruzných typů motorů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

O elektromobilitě se hodně mluví, ale v běžném provozu se takové auto nevyplatí. Jak je na tom hybrid oproti benzinu a...

Premium

Dobrá káva jde uvařit i doma. Testovali jsme přístroje pro její výrobu

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chutnou kávu si uvaříte i doma. Dražší špičkové přístroje uvaří voňavé espresso zmáčknutím knoflíku. Na filtrovanou...

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.