Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V menze dostanete smaženého lososa s hořčicí. Brutalita, říká šéfkuchař

Jídlo

  7:00
Smažená kostička vypadá na první pohled neškodně. Když z ní ale po nakrojení vyteče žlutá hmota, většina studentů u stolu vykulí oči. V pražské menze Univerzity Karlovy ve středu servírovali lososa v trojobalu s medem a hořčicí. "To je tedy brutalita," zněla první bezděčná reakce šéfkuchaře Pavla Sapíka.

Co na vás čeká v českých menzách? Třeba losos s hořčicí. foto: Lidovky.cz

"Ta kombinace je opravdu hrozně zvláštní. Pro mě je to absolutně nevyhovující, tohle rozhodně není standardní úprava ryby," hodnotí jídlo Sapík, šéfkuchař z pražské restaurace Terasa u Zlaté studně  "Z fotky nepoznám gramáž lososa, ale pokud šlo o malou porci, tak trojobal a přidání hořčice může být i snaha o dorovnání nízkého podílu masa," odhaduje šéfkuchař.

O českých menzách jsme také psali:

"Mnohem jednodušší a chutnější je úprava ryby na grilu. Tím bude mít jídlo pro studenty i vhodnou výživovou hodnotu. Smažením v trojobalu a přidáním omáček je to maso úplně znehodnocené. To bych čekal u rybího filé, ale proč takhle ničit lososa? Úplně zbytečná úprava," podivuje se Sapík. 

Co na vás čeká v českých menzách? Třeba losos s hořčicí.

V jídelním lístku pražské menzy Arnošta z Pardubic je jídlo označeno jako obalovaný losos s medem a hořčicí a bramborovou kaší. Cena je stanovena na 81 korun, což je částka, kterou zákazník běžně najde u obědových menu ve standardních restauracích. Pro studenty je ovšem cena jídla v menzách dotovaná, takže zaplatí 50 korun.

Co vás čeká v menze?

Jste student a chodíte na jídlo do menzy či školní jídelny? Narazili jste v ní na jídlo pochybné kvality? Překvapila vás podivná kombinace surovin? Pošlete nám na adresu internet@lidovky.cz fotografii a popis jídla a připojte informaci, o kterou menzu/jídelnu se jednalo. Do předmětu napište "Menza". Zajímavé příspěvky budeme zveřejňovat na serveru Lidovky.cz.

Autor:

Mohlo by vás zajímat