20. května 2014 15:39 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Vaňkova kniha zabodovala v prestižní světové soutěži

Gastonomický expert Roman Vaněk ve svém království - Pražském kulinářském institutu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Gastonomický expert Roman Vaněk ve svém království - Pražském kulinářském institutu. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Poslední kuchařská kniha Romana Vaňka Klenoty klasické evropské kuchyně v Pekingu získala druhé místo na prestižní soutěži Gourmand Awards 2014, zaměřující se na nejlepší kuchařky vydané loni.

"Kniha zabodovala v kategorii východoevropských autorů kuchařských knih," oznámil Roman Vaněk. Kniha vyšla v nakladatelství Prakul Production. "Letošního ročníku se zúčastnilo 187 zemí, nominováno bylo více než sedm set titulů. Díky druhému místu může kniha používat titul "Best of the World"," uvedl Vaněk.

Samotného galavečera a předávání cen se podle něj zúčastnili zástupce vydavatelství Zdeněk Ertl a šéfkuchař Pražského kulinářského institutu Zdeněk Marcín.

Roma Vaněk

Roman Vaněk, kuchař a gastronom, je zakladatelem Pražského kulinářského institutu. Napsal mimo jiné knižní bestselery Poklady klasické české kuchyně, aneb, Jak to ta babička tenkrát vařila a Kouzlo kuchyně Čech a Moravy, aneb, Dědictví našich babiček. Známý je i díky svému internetovému pořadu Peklo na talíři.

apeAlena Pecháčková, ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.