2. listopadu 2018 6:17 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Rychle a zdravě. Gwyneth Paltrowová vydala kuchařku pro ty, kteří nestíhají

Na český trh se konečně dostává kniha oscarové herečky a ikony zdravého... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Na český trh se konečně dostává kniha oscarové herečky a ikony zdravého... | foto: GRADA

Recepty na jednoduchá a zdravá jídla, která dají tělu maximum výživy i energie a jejichž příprava nezabere víc než třicet minut? To už dávno není jen zbožné přání. Na český trh se konečně dostává kniha oscarové herečky a ikony zdravého životního stylu Gwyneth Paltrowové Je to tak snadné – recepty na každý den.

Hlavně nevyschnout. Velkou propagátorkou zdravého životního stylu je...
Gwyneth Paltrowová má nového přítele. Televizního scénáristu Brada Falchuka

Kuchařka obsahuje přes 130 zajímavých receptů na výborná a zdravá jídla, která přijdou vhod ve chvíli, kdy začnete přemýšlet o tom, že si objednáte něco nezdravého, protože máte hlad a málo času.

Bez cukru i lepku

Mnohá z uvedených jídel neobsahují cukr, lepek ani laktózu, a jsou tudíž vhodná i pro lidi s různými druhy potravinové intolerance. V knize si přijdou na své milovníci dobré kuchyně od snadných snídaní přes rychlé svačinky až po bohaté večeře. Autorka však přiznává, že sama občas zhřeší. Nejde totiž o zákazy, ale o nalezení rovnováhy a umírněnosti, ve které bude každému dobře. 

Šestačtyřicetiletá herečka dnes platí za odbornici přes zdravé stravování. Vytvořila svou vlastní detoxikační kůru, dodržuje makrobiotickou dietu, dbá na přísun biopotravin a cvičí jógu. O kvalitní jídlo a zdravý životní styl se začala zajímat až ve třiceti letech, kdy rakovinou úst onemocněl a následně na ni zemřel její otec. 

„Když jsem se rozhodla, že napíšu tuhle knihu, začala jsem pátrat u svých přátel a kolegů a ptát se jich, jaký druh kuchařky jim na trhu schází, jakou by si oni sami představovali. Všichni měli podobné přání: chtěli sbírku receptů, podle nichž zvládnou uvařit opravdu snadno, bez náročných příprav, odreagují se po náročném pracovním dni v kuchyni a připraví skvělé, ale rychlé jídlo,“ říká hollywoodská hvězda.

Lidovky.cz