Úterý 27. července 2021, svátek má Věroslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vegetariánská Mlsná kavka: pro rodiče s dětmi jak stvořená

Jídlo

  7:00
Dvě místnosti a zahrádka, žádné maso, děti vítány. Že jde o projekt občanského sdružení Green Doors, které podporuje lidi se schizofrenií, vám tu nikdo necpe, a personál na place i v kuchyni si vede skvěle.

Právě jste vystoupili na Florenci z autobusu a vaše dítě má hlad? Skočte na oběd do Mlsné kavky na rohu Sokolovské ulice. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Kavka je muž. Blonďatý Holanďan s čírem, který do Prahy zbloudil za láskou a ví, co to obnáší, starat se od rána do večera o mimino. A taky kuchař, který má rád svou práci. Pokaždé, když mu v restauraci pro dítě nabídli hranolky s kečupem, snil o místě, kde bude na lístku aspoň jedno jídlo z čerstvé zeleniny, bez soli a přepáleného oleje, s přebalovacím pultem a dětským koutkem na dohled... Jednoho dne si ve stínu karlínského viaduktu přesně takový podnik otevřel.

Kavka je jméno Holanďana, který si v Praze otevřel vegetariánskou restauraci.

Vegetariánskou restauraci Mlsná kavka najdete na rohu Sokolovské ulice.

Restaurace Mlsná kavka je nekompromisně vegetariánská, klidně se vám ale může stát, že to při prvním čtení menu ani nepoznáte. Vaří tu evropsky a s nápadem, a smlsnou si tu i ti, kteří jinak tvrdí, že nejlepší dezert je kus uzeného. Menu se mění podle sezony, funguje tu wi-fi a úplně samozřejmě dostanete vodu z kohoutku. Za oběd tu necháte sotva dvě stovky, obsluha je milá, pozorná, a pokud v kuchyni něco vázne, přijde to s omluvou vysvětlit. Ne, všechno tu není ideální, sem tam ustřelí kuchař nebo hlasivky dětí v místnosti s koutkem, ale je vám tu dobře a budete se sem chtít vrátit.


S KÝM SEM ZAJÍT: Jasná volba pro mámy a táty na „mateřské“. Do první části restaurace, kam nedoléhá výskot z dětského koutku, bych zašla i na neformální pracovní schůzku.

Autor:
Témata: restaurace, Praha

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...