Diskuse k článku: Sebrali jim porcelán, přesto se fronty ve vyhlášeném bistru v Praze stojí dál

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 44
  • Poslední: 24.3.2012 1:34
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
K. Pořická 24.3.2012 1:34

V Benátkách by "naše hygiena" musela

zavřít od hodiny dvě třetiny bister,hospod a drobných kafeterií...

P. Goga 19.3.2012 10:20

možno by stačilo

Možno by stačilo pri vchode predávať porcelánové misky, do ktorých ľuďom jedlo naberú. A pri východe ich odkupovať späť, hoc aj neumyté. Ťažko môže hygiena zakázať zákazníkovi dávať si jedlo do svojej vlastnej misky.

J. Tachovský 19.3.2012 11:11

Re: možno by stačilo

Obavam se, ze hygiena je svine. Muze zakazat prodavat jidlo do porcelanoveho nadobi bez ohledu na to, kdo je jeho vlastnikem.

J. Pernica 19.3.2012 8:56

Vietnamská a jiná asijská bistra

a jiné stravovací zařízení mám zakázáno navštěvovat od svého lékaře. Není třeba míchat jejich a naše parazity (a jiné potvůrky). Jejich likvidace (těch parazitů) je náročná a neobejde se bez vedlejších účinků s trvalými následky.

J. Tachovský 19.3.2012 10:07

Re: Vietnamská a jiná asijská bistra

A nevite, kde by se v jejich jidle vzali jejich paraziti ? Nebo si opravdu myslite, ze ta kurata k nam dovazeni az z asie.

M. Prokop 19.3.2012 18:35

Re: Vietnamská a jiná asijská bistra

Vaše věc.

Pokud ovšem se to nesnažíte zkazit jiným, méně pověrčivým.

J. Farmačka 19.3.2012 7:45

Ve vietnamských stravovnách máte jednu jistotu

nikdy nevíte co jíte. Stačí sledovat jejich prohřešky v oblasti používaných potravin, natož úrovně hygieny, která je pro ně španělskou vesnicí. Vaří úplně stejně jako doma. Zejména jejich výrobky z mletého masa jsou opravdu tajuplné svým složením. Takže dobrou chuť!!!!!

J. Tachovský 19.3.2012 10:08

Re: Ve vietnamských stravovnách máte jednu jistotu

diky me to jejich jidlo taky chutna. A na rozdil od McDonalda me po nem nikdy nebylo spatne.

V. Vlach 18.3.2012 12:03

Zrušil bych sedací záchody-nejsou dostatečně hygienické.

Nopak - turecké šlapky jsou nejlepším vynálezem.Máte jistotu,že na vzduchovém prkýnku nesedí a nečekají zlí mikrobi,dusivé bakterie a nepřizpůsobivé viry.A proud vody je také kvalitativně lepší než pouhý suchý papír,který je mnohdy z recyklátu obsahující stopově těžké kovy(jako neuchopitelné kadmium,např.)a to není věru o co stát - dlouhodobá intervence do inkriminovaných míst je nežádoucí a pobuřující.Pepíci a jejich vzdorovité pipky budou jistě proti,poněvadž jejich ulejvácké myšlení jim velí si dřepnout,přečíst noviny,vytrávit smrdící vepřové a notnou pivní zálivku.A to je přece hlavní,že?

J. Ryba 18.3.2012 11:01

aha, nejde o porcelán, jde o to, že nemají dřezy

I. . 18.3.2012 7:12

Kontrola z hygieny

Musím reagovat na prohlášení ohledně zákazu používání porcelánového nádobí ze strany hygieny. Z důvodu absence toalet to vážně nebylo, natož z důvodu, že se to jmenuje bistro. Pokud jsou v provozovně prodejny potravin s občerstvením stolky a židle, automaticky to kontroluje OOVZ(orgán ochrany veřejného zdraví - Krajská hygienická stanice) a ten nerozlišuje podle názvu, ale podle zaměření provozovny. V případě, že nejsou na provozovně toalety, lze se odkázat na dostupné veřejné toalety v blízkosti a přizpůsobit této skutečnosti otevírací dobu provozovny, která by kopírovala otev.dobu veřejných toalet.

Ohledně zákazu porcelánu mě napadá jediná možnost, proč kolegové z dotčené Krajské hygienické stanice toto zakázali a to jediný dřez, kde probíhá veškerá osobní hygiena rukou personálu a umývání náčiní a nástrojů v kuchyni, ačkoliv mi není jasné, jak by toto přes ně prošlo při závěrečné kontrolní prohlídce(kolaudaci) stavby. Pokud mají minimálně nerezový dvojdřez, ještě lépe dřez, keram.umyvadlo na osobní hygienu plus myčku, není jediný smysluplný důvod, proč nepovolit porcelán.

Výjimka by se stahovala na neodpovídající rozbory pitné vody, ale v tomto případě by tam nešlo vařit vůbec(pouze z dovážené vody) a nabídka by se zmenšila na pivo do kelímků a chipsy.

Nekomentujte tedy prosím "zlovůli" hygieny, když neznáte zázemí provozovny. To, že tam mají dobré jídlo je jedna věc, ale bez znalosti zázemí a závěrů výsledků protokolů o kontrolním zjištění od OOVZ není možné dělat předčasné závěry a nadávat na nespravedlnost státních úřadů. Totéž platí pro redaktora článku, vyžádejte si dle zákona 106 nahlédnutí do výsledků protokolů o kontrolním zjištění z této provozovny a pak napište článek podle skutečnosti, tedy ne stylem "zlý úřad - zakázal jim porcelán", ale z důvodu toho a toho byl na provozovně provozovateli oznámen zákaz používání omyvatelného nádobí pro koncové spotřebitele. Jen si ověřit fakta proč.

Pozdrav pro kolegy z KHS.

J. Kofrdekl 18.3.2012 7:27

Porcelán je paráda

až do prvních do čtverečku zesr..ých strávníků. Pak začnou podepisovači petic za porcelán řvát o tom, proč hygiena už dávno nezakročila...

V. Kain 18.3.2012 9:02

Re: Kontrola z hygieny

Vitnamce a ty jejich ochucené meníčka nemusím.Nemám k nim důvěru.Ať si každý myslí co chce,ale podle mě to jsou  hygienická prasata.Oni se umí výborně přetvařovat.Ještě by mě zajímalo když tam mají takový obrat kolik odvádějí státu na daních.

P. Sulc 18.3.2012 18:26

Re: Kontrola z hygieny

Zajimal se nejaky Vietnamec kolik na danich platite vy  ?  Pracoviti Vietnamci a lini Cesi se proste nemohou shodnout.

J. Tachovský 19.3.2012 10:12

Re: Kontrola z hygieny

Neplaceni dani neni nic spatneho. To je neco jako nutna obrana pred vypalnym.

J. Píbil 18.3.2012 10:00

Re: Kontrola z hygieny

to není vše: špinavé nádobí se zbytky nesmí křížit cestu výdeje jídla, musí být vyřešena likvidace organických zbytků. Na černé nádobí je třeba dvoudřez,, odděleně na bílé třeba myčka.

Nepřítomnost záchodů lze tolerovat za vámi popsaných podmínek jen v provozovně občerstvení s konzumací "vestoje". ! A záchody musí mít provozní dobu, pokrývající provozní dobu bistra. Jinak nad 10 míst u stolu záchody odděleně pro muže a ženy (samozřejmě odděleně i pro personál)

Počátek problému je ovšem už u kolaudace resp. rekolaudace prostoru. Kdyby vše řádně proběhlo, nikdo nepodváděl, nemusel mít provozovatel dnes problémy měnit porcelán za plast.

Řada provozovatelů se snaží předpisy nějak obejít. Ono se to potom vaří za 50,-Kč v jedné místnosti s jedním dřezem a bez záchodů !! Jak k tomu ale přijdou ti, kteří mají vše v pořádku?

K. Oldřich 18.3.2012 14:07

Re: Kontrola z hygieny

Děkuji za podrobné vysvětlení. Potvrzuje se, že ráno už ta holka tak krásná není.

J. Tachovský 19.3.2012 10:10

Re: Kontrola z hygieny

Ja bych mel jine vysvetleni. Zapomeli na sponzorsky dar pro prilusneho kontrolora i kdyz k nemu byli nekolikrat vyslovne vyzvani.

v. procházková 18.3.2012 6:08

zavřete pekárny

Jste to tady samá pakáž, která si stejně bude furt jenom stěžovat, kdyby to nebylo nádobí, tak si nějaká napudrovaná madam s 60 na krku bude stěžovat, že si nemá kam odskočit přepudrovat frňák nebo nějakej jinej starej dědek začne posílat anonymní dopisy na úřady s tím, že se tam něco dělá někde proti předpisům. Co si vůbec stěžujete, když jste všichni jedna hnusná česká pakáž

J. Rey 18.3.2012 6:20

Re: zavřete pekárny

Á paní se nám špatně vyspala.Asi si zapomněla dát večer pemprsky a ráno se vzbudila trochu zavlhčená.A Vy jste madam co,skvělá mladá Marťanka?A co Vaše ctěná matka s otcem,také je to starej dědek a nebo stará baba co si pudruje frňák?Vy asi budete s inteligencí dost na štíru co?A nebo Vás nikdo nechce,což je také možnost,protože jste hodně hloupá a ošklivá.

P. Sulc 18.3.2012 18:33

Re: zavřete pekárny

V podstate lze souhlasit s tim, ze bajecny cesky narod je narod kverulantu, permanentnich to stezovatelu a nespokojencu. A hlavne se projevuji v hospode u piva. Ovsem k zadne akci se nedostanou, neb nejsou jisti zda-li to je dovoleno, povoleno, zda na ne neciha pozorne oko uradu. A tak jsou radeji apaticti ci se venuji ramusu a rvani na fotbale, to zadnemu uradu nevadi, nelze to brat jako vzpouru proti statu.

D. Novák 17.3.2012 23:08

Pho Nem

Koněvova 89. Vynikající polévky!!!!

J. Rey 17.3.2012 19:46

No občas se zastavím v "jídelně",

na Vinohradské "U Sup a syn".Je to naproti VZP a dávám si tam zabijačkový guláš.Je výborný,ale pro to to nepíši.Je to taková malá místnost za prodejnou masa a uzenin v rozloze asi deset metrů čtverečních.Také tam nemají záchod,umyvadlo a jiné nezbytné věci dle EU,ale jídlo se podává na talířích nebo v miskách.Takže v čem asi je u těch Vietnamců to jiné?Prostě starý Sup a syn, to má někde podchycené,jinak si to nevysvětlím.Prostě nemáš známé a jsi úspěšný,tak dostaneš po čuni.To se tady nepěstuje.

J. Ryba 18.3.2012 11:07

Re: No občas se zastavím v "jídelně",

kde není žalobce...

P. Sulc 17.3.2012 19:26

Vzpominka je jako vcera: prijel jsem do Ceska

a Cesi se naramne radovali. "Ted jsme v Unii, ted jsme Evropane, hura, slava , vlasti milena".A co ted tak najednou tolik rozcarovani?

J. Novák 18.3.2012 5:51

Re: Vzpominka je jako vcera: prijel jsem do Ceska

Já jsem spokojenej...

P. Sulc 18.3.2012 18:21

Re: Vzpominka je jako vcera: prijel jsem do Ceska

Co by ne, preju vam to. Lide mysleni ponekud jednoducheho byli spokojeni i v komunismu. Snizeny intelekt nedokaze priliz premyslet o abstraktnich vecech, jen o tom jak se slusne najist a dobre se vyprazdnit.

J. Novák 19.3.2012 4:57

Re: Vzpominka je jako vcera: prijel jsem do Ceska

Rozumím vám. Každý, kdo nesdílí vaše názory, má "snizeny intelekt" a "nedokaze priliz premyslet o abstraktnich vecech, jen o tom jak se slusne najist a dobre se vyprazdnit". Nuž, to mi připadá jako hodně omezené a hloupé.

P. Sulc 19.3.2012 17:27

Re: Vzpominka je jako vcera: prijel jsem do Ceska

co to pletete? O nazorech nebyla rec.

K. Oldřich 18.3.2012 6:46

Re: Vzpominka je jako vcera: prijel jsem do Ceska

No, jeden Čech například doufal, že budeme mít zákonodárství shodné s civilisací. Jenomže se ukázalo, že to byla naděje lichá, že můžeme mít klidně zákonodárství shodné s vůlí různých podezřelých týpků a že místo toho budeme obdarováni například omezením cukrovarnictví a vinařství, zákazem tejrání slepic a zákazem porcelánového nádobí v bistrech. A tak si ten Čech dneska připadá jako z poklopce.

Najdete na Lidovky.cz