18. srpna 2015 6:27 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Vynikající mořské plody mají v Brně, radí designér Petr Novague

Designér Petr Novague. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Designér Petr Novague. | foto: Archiv Petra Novague

Kde si v Brně vychutnat středomořskou stravu? Kde dělají nejlepší ryby a sushi? A kde se zároveň u jídla pokocháte nádherným interiérem? Se svými gastronomickými zážitky a tipy poradí cenami ověnčený designér Petr Novague.

„Můžu doporučit například brněnskou restauraci Borgo Agnese, která se specializuje na středomořskou stravu, kde kladou důraz na čerstvé suroviny a využívají sezónní potraviny,“ chválí Petr Novague.

Podle jeho zkušeností stojí za návštěvu i vyhlášená brněnská restaurace Koishi. Pokud máte rádi ryby a sushi, patří podle návrháře tato restaurace mezi jasné volby. 

Velkým překvapením asi nebude, že známý designér si rád pochutná na jídle společně se zajímavou architekturou a interiérem. Jeho dalším tipem je totiž Era Café. A stejně jako nedaleká Vila Tugendhat, i Era Café je známá pro svou funkcionalistickou architekturu.

Petr Novague

Petr Novague je aktuálně jedním z nejznámějších a nejúspěšnějších českých designérů, alespoň co se ocenění týče. Pyšnit se cenami Red Dot za hliníkovou židli Edge z roku 2012,  v roce 2014 za design systému přepěťové ochrany a letos za květináče Wave. Stojí rovněž za novým designem legendárních českých kol Favorit či za předělávkou škodováckého „Erka“ do moderně luxusní podoby.

tohTomáš Holý

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!