24. června 2012 7:00 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Vyškovský pivovar představil oblíbené pivo našich předků

Pivo - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pivo - ilustrační foto. | foto: Shutterstock

VYŠKOV Oblíbené pivo Čechů z doby před průmyslovou revolucí představil dnes vyškovský pivovar. Nový nepasterizovaný pšeničný speciál Hefe Weissbier je typ piva, který kdysi v českých zemích převládal.

"Lidé jej mohli znovu ochutnat na Farmářských pivovarských trzích na nádvoří pivovaru. Je součástí nové značky speciálních piv Cross The World," řekl vedoucí obchodu pivovaru Vyškov Roman Holoubek.

ČTĚTE TAKÉ:

"Navazujeme na populární výrobu piv z pokladnice celého světa, kterou jsme zavedli v loňském roce. V občasných várkách představujeme na české poměry méně obvyklá piva. Úspěch těchto piv je velký a zaslouží si novou řadu," sdělil.

Speciál Hefe Weissbier bude už v pondělí 25. června k dostání v pivovarské prodejně a pivnici. V lahvích i sudech se bude rovněž distribuovat do vybraných provozoven.

Správně vychlazené pivo.

Obliba nepasterizovaných a pšeničných piv v poslední době podle pivovarníků roste. Vyšší zájem je i o druh svrchně kvašeného piva, k jehož výrobě se používají speciální kvasnice, které umožňují pivu kvasit rychle. Pivo dostává sladší a plnou chuť s ovocným nádechem. Kvůli vyvážení sladkosti sladu i konzervaci se přidává chmel.

Úspěch mají i takzvaná ovocná piva, která se v zahraničí prodávají pod názvem radler, shandy nebo panaché. Jako první z tuzemských pivovarů je v loňském roce uvedl na trh Staropramen s označením Cool Lemon.

Lidovky.cz, ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?