3. září 2017 6:26 Lidovky.cz > Relax > Dobrá chuť

Zapáchající ovoce, cvrčci či nápoj z hnízda. Festival v Olomouci nabídne extrémní pokrmy

Durian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Durian | foto: Shutterstock

Cvrčky, červy, nejvíce zapáchající ovoce na světě či nápoj z ptačího hnízda budou moci ochutnat návštěvníci druhého ročníku Extrem Food Festivalu, kterým v sobotu 23. září ožije letní kino na kraji historického centra Olomouce.

Festival nabídne netradiční cizokrajné pokrmy, prodej exotických surovin, ale také nevšední kuchařské ukázky a bohatý doprovodný program, řekl ČTK pořadatel akce Pavel Pichler.

„Tak jako v roce 2016 i letos nechceme nabízet něco, co lze běžně koupit v supermarketu. Návštěvnici se mohou těšit na netradiční jídla, hmyzí kuchyni a exotické pokrmy, které jsou sice běžné, ale spíše daleko od Česka,“ uvedl Pichler.

Cvrček

Kromě z pohledu tuzemských gurmánů extrémních pokrmů budou k ochutnání také zahraniční piva, arabská káva nebo exotické nápoje z Asie. „Jsme si vědomi, že hranice extrémního a exotického jídla je pro každého někde jinde. Proto kromě extrém zóny na návštěvníky čekají i běžnější pokrmy od restaurací, které budou připravovat pokrmy z thajské, arabské nebo čínské kuchyně,“ dodal Pichler.

Akce bude stejně jako loni pojata jako malý domácí festival, na který podle Pichlera dorazí dorazí milovníci pohody, dobré nálady a jídla. „Chceme, aby všichni, kdo přijdou, mohli ochutnat co nejvíce jídel a viděli, jak se jednotlivé suroviny upravují, jak je správně okořenit i naservírovat. Proto nemůžeme dělat festival pro tisíce lidí a počet návštěvníků korigujeme on-line předprodejem,“ podotkl Pichler.

ČTK

Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?
Porodní dům v ČR: Bude stejně úspěšný jako v zahraničí?

Nikdy nelze přesně naplánovat, jak bude porod probíhat. V zahraničí už řadu let fungují porodní domy jako alternativa klasické porodnice a domácího porodu. Jaké jsou přínosy a rizika těchto zařízení?

Najdete na Lidovky.cz