Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

10 nejlepších barů v Česku. Vítězem je podnik U staré studny

Jídlo

  7:00
Nejlepším barem v Česku se stal pražský cognac & wine bar U staré studny. Podle exkluzivních informací serveru Lidovky.cz vyhrál v hlasování Maurerova výběru Grand Bar 2013 o nejlepší noční podnik v tuzemsku.

1. místo: cognac & wine bar U staré studny. foto: Grand Bar 2013

Deset nejlepších podniků ankety má adresu v Praze. "Loňský českobudějovický bar Žlutá ponorka, tedy jediný mimopražský, letos své postavení již bohužel neobhájil v kategorii TOP 10. V absolutním hodnocení zůstal na jedenácté pozici," říká zakladatel projektu Pavel Maurer.

10 nejlepších barů v Česku:

 1. cognac & wine bar U staré studny
 2. CottoCrudo hotelu Four Seasons
 3. Hemingway Bar
 4. Bugsy's Bar
 5. Bar and Books
 6. Vinograf
 7. La Casa de la Havana vieja
 8. La Bodeguita del Medio
 9. Jazz Dock
 10. Tretter's Cocktail Bar

Absolutním vítěz cognac & wine bar U staré studny je umístěn v krásném sklepení domu ze 14. století na Malé Straně. Své hosty láká do jedinečného světa koňaků a dalších ušlechtilých neřestí. "Již tři roky dovážíme na český trh vybrané koňaky, armaňaky a Pineau des Charentes od malých rodinných výrobců. V nabídce samozřejmě máme i špičková světová i česká vína," říká majitelka Tereza Křivinková.

Na druhém místě se umístil bar CottoCrudo hotelu Four Seasons, moderní urban chic bar s přitažlivou a osobitou identitou. Tým kuchařů tu pod vedením šéfkuchaře Richarda Fuchse připravuje k nápojům čerstvé ryby a dary moře přímo před vašima očima.

Třetí místo obsadil Hemingway Bar, který se v minulém roce umístil na sedmém místě. Tento podnik slaví úspěchy i na mezinárodní půdě, dostal se mezi padesát nejlepších barů světa. Duchovním otcem je Aleš Půta, vítěz mnoha barmanských soutěží.

3. místo: Hemingway Bar.

Čtvrté místo obhájil Bugsy's Bar, který založil Václav Vojíř, ikona českého barmanského světa. Zdejší specialitou je drink Bugsy's Rose, který má chuť a vůni po čerstvě řezaných růžích.

Další v pořadí je Bar and Books – pokračovatel slavného newyorkského podniku. Hosté mají rádi jejich ochutnávková "platíčka" – tématické degustační vzorky destilátů a unikátní, klidnou atmosféru.

Šestý je Vinograf, moderní vinný bar se slabostí pro bio a bio-dynamická vína sídlí v historické barokní budově. Stal velkým překvapením letošních výsledků.

"Letošní vítěz cognac & wine bar U staré studny a šestý umístěný Vinograf dokazují, že nejen klasické koktejlové podniky, ale i wine bary se těší velké oblibě," vysvětluje Maurer.

PROHLÉDNĚTE SI VÍTĚZNÉ BARY:

4. místo: Bugsy's Bar.

Na sedmém místě je rodinný podnik La Casa de la Havana vieja, který se umístil i v loňském TOP 10 Grand Bar 2012. Atmosféra starého kubánského baru, chloubou je prosklená vitrína se sbírkou 150 druhů rumů z celého světa.

Osmé místo zaujal vyhlášený kubánský bar La Bodeguita del Medio. Živá kubánská kapela, barmanské show, "školička" tance pro hosty. Bar, kde je vždy velmi rušno.

Dalším v pořadí je Jazz Dock, který se nachází na břehu Vltavy a může se pochlubit desetimetrovým futuristickým barem. Denně se tu konají unikátní jazzové koncerty domácích i zahraničních umělců.

TOP 10 uzavírá kultovní Tretter's Cocktail Bar. Majitel Michael Tretter pokračuje v rodinné barmanské a gastronomické tradici, která se u nich v rodině dědí z otce na syna již 90 let. Nálada a atmosféra Paříže a New Yorku třicátých let minulého století.

Všechny vítězné podnik najdete v tištěné publikaci o nejlepších a nejzajímavějších barech Maurerův výběr Grand Bar 2013, jehož generálním partnerem je Amundsen vodka. Letos se do celostátní ankety zapojilo 520 dobrovolných hodnotitelů, kteří tajně a za svoje peníze ohodnotili 307 barů v České republice. 

Autoři:

Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč
Zapojte se do soutěže a vyhrajte teploměr v hodnotě 1 100 Kč

Chladné zimní počasí a děti dovádějící ve sněhu – to je doslova koktejl, který může způsobit nachlazení. Zapojte se proto do soutěže o bezdotykový...

Mohlo by vás zajímat