Úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Šéfkuchaři a kulinářské show. Food Channel se chystá do Česka

Jídlo

  6:46
PRAHA - Kvalitní potravin, vaření, nakupování či životospráva. Kulinářský boom v Česku vrcholí. V tuzemsku bude totiž vysílat první televize zaměřená právě jen na jídlo a zdravý životní styl. Vysílat přitom bude celý den. Food Channel, jak se nový kanál bude jmenovat, bude možné naladit někdy v závěru letošního roku.

Uvařili jste moc velkou večeři? Nabídněte ji za poplatek sousedům. foto: Shutterstock

Jak televizní vaření bude vypadat? „Přímo v Praze a na Slovensku budou natáčeny původní pořady, na kterých se budou podílet čeští kuchaři a místní celebrity,“ prozradila serveru Lidovky.cz Erika Luzsicza, ředitelka společnosti Axocom, která má rozjezd a programovou skladbu Food Channel na starosti. Prozatím však tají, které známé osobnosti či kuchaři se na obrazovce objeví.

Zapomeňte na vaření s Bohdalovou

Kulinářské pořady se stávají v posledních letech fenoménem nejen v Česku, ale zejména v zahraničí, kde přední kuchaři bývají dost velebeni. V tuzemsku pak profesionály nahrazují spíše známé osobnosti typu Jiřina Bohadlová, které nabízejí spíše omšelou zábavu a stále dokola opakující se pohled do českých kuchyní. Plnoformátový kanál se specializovanými pořady tohoto typu tu prozatím chyběl.

Jak skladovat pažitku či co je to tajine?

Nicméně proč právě nyní by měli Češi koukat téměř nonstop na pořady o vaření a životosprávě? „Stejně jako v zahraničí, i v Česku je obrovský zájem a poptávka téměř po všem týkající se stravování a zdravého životního stylu. Roste zájem o kurzy po vaření, kuchařky patří dlouhodobě mezi bestsellery, lidé se stále více zajímají o kvalitní potraviny. Navíc i na klasických televizních kanálech patří pořady o vaření mezi nejsledovanější. Vždyť Češi každoročně utratí zhruba tři čtvrtě miliardy korun jen za kuchyňské roboty a další náčiní do kuchyně,“ vysvětluje Luzsicza.

Autor:

Mohlo by vás zajímat