18. dubna 2018 6:13 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Brno má aplikaci, která zobrazuje hřiště i výběhy pro psy

Pes (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes (ilustrační foto) | foto: Lidovky.cz

BRNO Hřiště pro děti, výběhy pro psy i místní spolky zobrazuje nová aplikace, kterou dnes spustila městská část Brno-sever. Obsahuje asi 200 míst, řekla novinářům místostarostka Miriam Kolářová (KDU-ČSL). Rodiče tak mohou zjistit, jaké je u hřišť parkování, kolik je tam pískovišť, ale i zda je poblíž občerstvení. Obdobná aplikace v Brně není, pokud se osvědčí, mohlo by ji mít i město.

Městská část zmapovala situaci pomocí studentů, kteří nasbírali informace. Aplikace je určená pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem iOS a Android. „Zájemci si mohou v google play najít aplikaci Průvodce serverem a stáhnout si ji. Odkaz je i na našich webových stránkách,“ uvedla Kolářová.

Městská část nechala aplikaci zhruba za 100.000 korun vypracovat na základě požadavků občanů. „Obsahuje více než 70 dětských hřišť, 11 psích výběhů včetně fotografií a doplňujících informací. Má také 70 organizací a spolků aktivních v rodinné politice včetně kontaktních údajů,“ uvedla místostarostka.

Otevírací doba i počet laviček

Zájemci si mohou najít, kolik je u hřišť laviček, odpadkových košů, ale i otevírací dobu hřiště. „V případě nesrovnalostí, když například zmizí jedna lavička, je možné klepnout na tlačítko ‚nahlásit problém‘ a automaticky se to převede na referenta naší městské části,“ doplnila Kolářová. Podle ní do aplikace přibude dalších 50 památek.

Něco podobného by chtělo i město. Podle primátorova náměstka Petra Hladíka (KDU-ČSL) je však problém zajistit reálnost a úplnost všech dat. „Pokud je v městské části Brno-sever 250 bodů, tak v celém městě by jich byly tisíce. Debatujeme o tom, jak zajistit aktuálnost a detaily,“ dodal Hladík.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SEŘIZOVAČ STROJŮ

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 23 000 - 30 000 Kč