Čtvrtek 3. prosince 2020svátek má Svatoslav 0 °C sněžení Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Jak se zbavit chlupů? Černé prádlo uprostřed věšáku, vysávat dvakrát týdně

Kočka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kočka | foto: Shutterstock

Máte doma několik zvířat a dennodenně bojujete s chlupy? Potýkáte se doma s chomáči poletujícími ve vzduchu? Vypadá to u vás doma jako na divokém západě? Chcete se zbavit v chlupů v bytě i na oblečení? Zkuste několik vychytávek.

Jak často uklízet?

Pokud máte více jak dva domácí mazlíčky, bude nutné uklízet alespoň dvakrát týdně. Vyluxovat ale musíte opravdu důkladně, pokud necháte chomáče chlupů pod skříní či postelí, buďte si jisté, že za dva dny bude byt vypadat jako před úklidem. Jestliže máte koberec, bude úklid komplikovanější. Jednou týdně použijte kromě vysavače i vlhký kartáč. Tím chlupy odstraníte dokonale.

Chlupy na oblečení

Je důležité, aby bylo prádlo vždy v čistotě. Pokud nemáte balkon, kde ho můžete sušit, vždy sušte a skladujte oblečení obrácené naruby. Sušák před použitím vždy otřete vlhkým hadříkem či jej rovnou vyluxujte. Pokud jste ještě nevyhodili všechno černé oblečení, pověste jej vždy doprostřed. Už při nákupu oblečení, volte vhodné materiály: len a bavlnu a džínovinu.

Jak se najíst?

Nikdy nenechávejte své jídlo volně v prostoru - na stole, kuchyňské lince či na jiném dobře přístupném místě. Chlupy v něm budete mít okamžitě. Teplé jídlo schovávejte do trouby, studené do lednice, na všechno mezitím mějte skříňku.

Miska s vodou

Do misky s vodou se chlupy dostávají neustále, nesmíte na to zapomínat. Vodu je tedy potřeba měnit poměrně často. To samé platí o zvířecím jídle. Pokud jí zvíře z podlahy, na které je příliš mnoho chlupů, dostávají se mu do jídla, což může vadit při trávení. Před krmením misky vypláchněte a vyhraďte pro ně speciální místo.

Vyčesávání

Pokud máte psa či kočku vyčesávání se prostě nevyhnete, zvlášť v období línání. Alespoň jednou za 14 dní si najděte chvilku a zvíře vyčešte.

Ekonomika výrazně klesne, musíme omezit podporu byznysu, říká Rusnok

Jiří Rusnok (19. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Snaží se zachovat chladnou hlavu a Čechům slibuje, že inflace, která je nejvyšší v Evropě, výrazně klesne. Guvernér...

Dnes vidím jen urážky a hněv. S tím se těžko žije, říká Jiřina Bohdalová

Jiřina Bohdalová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Nenechá se zastavit ani pandemií. Když nemohla na jaře hrát, začala Jiřina Bohdalová (89) mezi vařením a starostí o...

Vyplatí se kupovat autodíly na AliExpressu? Otestovali jsme jejich kvalitu

Stránky AliExpress jsou dostupné v mnoha jazycích. Objednávku můžete poslat i... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Prostřednictvím internetové stránky AliExpress jsme dovezli vybrané náhradní díly a automobilové doplňky. A pak jsme je...