Úterý 9. srpna 2022, svátek má Roman
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Jak se zbavit chlupů? Černé prádlo uprostřed věšáku, vysávat dvakrát týdně

Magazín

  6:16
Máte doma několik zvířat a dennodenně bojujete s chlupy? Potýkáte se doma s chomáči poletujícími ve vzduchu? Vypadá to u vás doma jako na divokém západě? Chcete se zbavit v chlupů v bytě i na oblečení? Zkuste několik vychytávek.

Jak často uklízet?

Pokud máte více jak dva domácí mazlíčky, bude nutné uklízet alespoň dvakrát týdně. Vyluxovat ale musíte opravdu důkladně, pokud necháte chomáče chlupů pod skříní či postelí, buďte si jisté, že za dva dny bude byt vypadat jako před úklidem. Jestliže máte koberec, bude úklid komplikovanější. Jednou týdně použijte kromě vysavače i vlhký kartáč. Tím chlupy odstraníte dokonale.

Kočka a pes v jednom bytě? Žádný problém, pozor dejte při krmení

Chlupy na oblečení

Je důležité, aby bylo prádlo vždy v čistotě. Pokud nemáte balkon, kde ho můžete sušit, vždy sušte a skladujte oblečení obrácené naruby. Sušák před použitím vždy otřete vlhkým hadříkem či jej rovnou vyluxujte. Pokud jste ještě nevyhodili všechno černé oblečení, pověste jej vždy doprostřed. Už při nákupu oblečení, volte vhodné materiály: len a bavlnu a džínovinu.

Jak se najíst?

Nikdy nenechávejte své jídlo volně v prostoru - na stole, kuchyňské lince či na jiném dobře přístupném místě. Chlupy v něm budete mít okamžitě. Teplé jídlo schovávejte do trouby, studené do lednice, na všechno mezitím mějte skříňku.

Miska s vodou

Do misky s vodou se chlupy dostávají neustále, nesmíte na to zapomínat. Vodu je tedy potřeba měnit poměrně často. To samé platí o zvířecím jídle. Pokud jí zvíře z podlahy, na které je příliš mnoho chlupů, dostávají se mu do jídla, což může vadit při trávení. Před krmením misky vypláchněte a vyhraďte pro ně speciální místo.

Vyčesávání

Pokud máte psa či kočku vyčesávání se prostě nevyhnete, zvlášť v období línání. Alespoň jednou za 14 dní si najděte chvilku a zvíře vyčešte.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...