Úterý 4. srpna 2020svátek má Dominik 17 °C občasný déšť Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Jak se zbavit chlupů? Černé prádlo uprostřed věšáku, vysávat dvakrát týdně

Kočka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kočka | foto: Shutterstock

Máte doma několik zvířat a dennodenně bojujete s chlupy? Potýkáte se doma s chomáči poletujícími ve vzduchu? Vypadá to u vás doma jako na divokém západě? Chcete se zbavit v chlupů v bytě i na oblečení? Zkuste několik vychytávek.

Jak často uklízet?

Pokud máte více jak dva domácí mazlíčky, bude nutné uklízet alespoň dvakrát týdně. Vyluxovat ale musíte opravdu důkladně, pokud necháte chomáče chlupů pod skříní či postelí, buďte si jisté, že za dva dny bude byt vypadat jako před úklidem. Jestliže máte koberec, bude úklid komplikovanější. Jednou týdně použijte kromě vysavače i vlhký kartáč. Tím chlupy odstraníte dokonale.

Chlupy na oblečení

Je důležité, aby bylo prádlo vždy v čistotě. Pokud nemáte balkon, kde ho můžete sušit, vždy sušte a skladujte oblečení obrácené naruby. Sušák před použitím vždy otřete vlhkým hadříkem či jej rovnou vyluxujte. Pokud jste ještě nevyhodili všechno černé oblečení, pověste jej vždy doprostřed. Už při nákupu oblečení, volte vhodné materiály: len a bavlnu a džínovinu.

Jak se najíst?

Nikdy nenechávejte své jídlo volně v prostoru - na stole, kuchyňské lince či na jiném dobře přístupném místě. Chlupy v něm budete mít okamžitě. Teplé jídlo schovávejte do trouby, studené do lednice, na všechno mezitím mějte skříňku.

Miska s vodou

Do misky s vodou se chlupy dostávají neustále, nesmíte na to zapomínat. Vodu je tedy potřeba měnit poměrně často. To samé platí o zvířecím jídle. Pokud jí zvíře z podlahy, na které je příliš mnoho chlupů, dostávají se mu do jídla, což může vadit při trávení. Před krmením misky vypláchněte a vyhraďte pro ně speciální místo.

Vyčesávání

Pokud máte psa či kočku vyčesávání se prostě nevyhnete, zvlášť v období línání. Alespoň jednou za 14 dní si najděte chvilku a zvíře vyčešte.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...