1. února 2017 6:14 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Česká psí spřežení získala na mistrovství světa v Kanadě druhé místo

Psi trénují v nejintenzivnější fázi přípravy až pět dní v týdnu. Fyzicky... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Psi trénují v nejintenzivnější fázi přípravy až pět dní v týdnu. Fyzicky... | foto: Lidovky.cz

Česká psí spřežení získala na mistrovství světa stříbrnou medaili. Napínavý souboj nabídla štafeta, kterou jela česká trojice na mistrovství světa v Kanadě.

Závod odstartoval Michal Ženíšek s Emanem, štafetu předal Míše Srchové s Bastou a Kvapem a do stříbrného konce tým dovezl Jirka Mencák s čtyřspřežím ve složení Mick, Nikita, Casey a Clay.

Česká psí spřežení získala na mistrovství světa v Kanadě druhé místo
Češi se v kanadské rezervaci Haliburton Forest zúčastní sprintových závodů na...

Michaela Srchová a Michal Ženíšek závodili na lyžích (skijöring), Jiří Mencák na saních tažených psy (mushing). Na podzimním mistrovství Evropy v Češi získali nejvíc medailí ze všech reprezentací, o konkrétních cílech na MS ale dnes na tiskové konferenci mluvit nechtěli.

V závodech psích spřežení tradičně dominují skandinávské země, USA či Kanada. Závodí v nich speciálně šlechtění kříženci, Češi mají takzvané evropské saňové psy. „V Česku nemáme ideální podmínky, tak se dokážeme prát i s nekvalitními zimami, které byly poslední tři roky. A když pak na závodech nejsou podmínky pro ostatní ideální, tak pro nás ideální jsou,“ vysvětlil jeden z možných důvodů úspěchů Čechů Michal Ženíšek, který loni vyhrál mistrovství Evropy na psy tažených koloběžkách.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!