2. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Fenka v Praze utekla majiteli. Sama dojela metrem a vlakem až do Pardubic

Kokršpaněl (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kokršpaněl (ilustrační foto). | foto: Pixabay

Pardubice Fenka kokršpaněla se sama vydala na dobrodružnou cestu. Z Prahy dojela až do Pardubic, cestou se svezla metrem i vlakem. Domů se vrátila díky tomu, že měla telefonní číslo na obojku, příběh psí cestovatelky tak měl šťastný konec.

Cesta fenky začala podle serveru iDNES.cz ve středu v Praze. Na ulici kokršpanělku vylekalo auto a protože nebyla na vodítku, dala se na útek. „Vystresovaná prý skočila do metra a na Smíchově nastoupila do vlaku směr Pardubice,“ uvedla mluvčí pardubických strážníků Lenka Uskobová.

Ve vlaku si zvířete všimli členové ostrahy, kteří informovali právě pardubické strážníky. Na pardubickém hlavním nádraží si fenku vyzvedl pracovník odchytové služby městské policie. „Díky telefonnímu číslu, které měla fenka na obojku, hlídka rychle kontaktovala jejího majitele a oznámila mu, že má mazlíčka v Pardubicích,“ řekla Uskobová.

Zvíře si od strážníků převzala známá majitele. Právě kontaktní číslo na obojku podle strážníka Pavla Antocha, který se zabývá odchytem zvířat už přes dvacet let, výrazně přispělo k rychlému návratu zvířete k majiteli. „Nejlepší způsob, aby se ztracené zvíře vrátilo k majiteli je napsané telefonní číslo na obojku,“ uvedl Antoch.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!