Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Hlučín má nový útulek pro psy, poskytne zázemí osmi zvířatům

Magazín

  5:15
HLUČÍN - Hlučín na Opavsku má nový útulek pro psy. Vznikl v sousedství dosavadního útulku, který už nevyhovoval. Poskytne v osmi kotcích místo pro osm psů, v krizových situacích i pro více. Náklady na jeho vybudování se pohybovaly kolem 1,8 milionu korun.
Psí útulek - ilustrační foto.

Psí útulek - ilustrační foto. foto: Lidové noviny

„Útulek v areálu sběrného dvora provozuje příspěvková organizace města Technické služby Hlučín. Město ho chce v příštím roce ještě rozšířit,“ řekla mluvčí radnice Ivana Gračková.

Původní zařízení fungovalo také v areálu sběrného dvora. Technicky už ale přestalo odpovídat požadavkům. „Náš starý útulek už byl opravdu nevyhovující, v tom novém budou mít zatoulaní a odchycení pejsci větší pohodu. Ovšem největší pohodu by měli, kdyby byli u svých majitelů,“ řekl starosta Hlučína Pavel Paschek (Občané pro Hlučín).

„Nový útulek má osm kotců pro psy. Jeden z nich je karanténní se zvláštním vchodem, kam se musí umisťovat nově odchycení pejsci. Další box je zateplený, protože se občas dostane do útulku i menší pes chovaný v bytě, kterému by v zimních měsících bylo venku chladno. Dva kotce mají větší rozměry, aby v nich měli pohodlí i větší psi. V každém kotci je dřevěná bouda a dřevěný rošt na ležení,“ uvedla Gračková.

Jeden kotec je primárně určený pro jednoho psa. V případe potřeby ale mohou být v některých psi dva. Součástí útulku je také technická místnost určená na skladování krmiva a dalších potřeb pro psy.

Město plánuje do budoucna rozšíření areálu o větší výběh pro psy. Sousední pozemek, který by byl pro tento účel vhodný, patří státu a město by jej chtělo už příští rok získat do dlouhodobého pronájmu.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...