Pondělí 8. srpna 2022, svátek má Soběslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kočka a pes v jednom bytě? Žádný problém, pozor dejte při krmení

Magazín

  6:12
Kočka a pes pod jednou střechou? Soužití vašich domácích mazlíčků nemusí být žádný problém. Stačí jen dodržovat pár jednoduchých pravidel a všechno ostatní nechat na zvířatech. Rozdělení na psí a kočičí domácnost není nutné. Zvířata můžete mít bez problému i v jednom pokoji.

Pes a kočka foto: Shutterstock

Psi a kočky spolu dokáží soužít naprosto bez problému, aniž byste je museli cokoli učit, když spolu vyrůstají. Pokud tedy toužíte mít psa i kočku, pořiďte si zvířata zároveň, rychleji si na sebe zvyknou a vy si ušetříte starosti s tím, jak je asimilovat. Pokud si chcete pořídit kočku k psovi a nebo naopak, pořiďte si mládě. Dospělá kočka či pes nebudou mít takový problém přijmout mládě.

Dbejte především na to, abyste byli za každých okolností spravedlivý. Jestliže dostane pamlsek pes, musí ho dostat i kočka. Zvířata musí mít pocit, že k nim přistupujete se stejnou láskou. To samé proto platí i o pozornosti. Nesmíte upřednostňovat jednoho před druhým. Když pohladíte jedno zvíře, pohlaďte hned i druhé.

Pes a kočka spolu mohou i spát v jednom pelíšku

Říká se, že zvířata by v domácnosti měla mít své vlastní místo. Běžně se ale stává, že kočka chodí spát do psího pelechu? Pokud to vašemu pejskovi nevadí, pořiďte mu ještě jeden, stejný, abyste měli jistotu, že pes nebude na kočku vrčet či ji dokonce honit po bytě.

Jak krmit?

Pes a kočka nemusí mít každý vlastní misku na vodu. Vystačí si s jednou. Misky na jídlo by mělo mít zvířata vlastní. Veterináři se shodují, že není příliš vhodné krmit psy kočičími konzervami či granulemi. Kočičí žrádlo je navíc bohatší na bílkoviny a tuky, kterých pes potřebuje o trochu méně. jestliže se ale stane, že pes dostane na kočičí konzervu chuť, jednou za čas mu ji můžete dopřát a nechat ho dojíst po kočce.

Pokud spolu pes a kočka vycházejí dobře ve vaší přítomnosti, nemusíte mít strach, jak to doma probíhá, když tam zrovna nejste. Kočky i psi většinu dne stejně prospí. A když zrovna neodpočívají, jsou většinou rádi, že mají parťáka, se kterým mohou trávit čas aktivně.

Autor:

Tenkrát před 40 lety. Veteráni z Pitavalu Krampol, Zedníček a Frej vzpomínají

Premium Jak je to dávno, co se prvně Pavel Zedníček, Jiří Krampol a Ladislav Frej sešli na natáčení seriálu Malý pitaval z...

Žena má mít dítě, když je zamilovaná, říká psychogynekoložka Máslová

Premium Ženy dělají velkou chybu, když mateřství příliš plánují, tvrdí psychogynekoložka a internistka Helena Máslová. „Vhodná...

Nebezpečný pro Česko. Proč stát nechce uzbeckého zápasníka Muradova?

Premium Mnoho let hrdě nastupoval do klece i s českou vlajkou na zádech. V malém evropském státě prorazil do velkého světa...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!