Středa 28. července 2021, svátek má Viktor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kočka a pes v jednom bytě? Žádný problém, pozor dejte při krmení

Magazín

  6:12
Kočka a pes pod jednou střechou? Soužití vašich domácích mazlíčků nemusí být žádný problém. Stačí jen dodržovat pár jednoduchých pravidel a všechno ostatní nechat na zvířatech. Rozdělení na psí a kočičí domácnost není nutné. Zvířata můžete mít bez problému i v jednom pokoji.

Pes a kočka foto: Shutterstock

Psi a kočky spolu dokáží soužít naprosto bez problému, aniž byste je museli cokoli učit, když spolu vyrůstají. Pokud tedy toužíte mít psa i kočku, pořiďte si zvířata zároveň, rychleji si na sebe zvyknou a vy si ušetříte starosti s tím, jak je asimilovat. Pokud si chcete pořídit kočku k psovi a nebo naopak, pořiďte si mládě. Dospělá kočka či pes nebudou mít takový problém přijmout mládě.

Dbejte především na to, abyste byli za každých okolností spravedlivý. Jestliže dostane pamlsek pes, musí ho dostat i kočka. Zvířata musí mít pocit, že k nim přistupujete se stejnou láskou. To samé proto platí i o pozornosti. Nesmíte upřednostňovat jednoho před druhým. Když pohladíte jedno zvíře, pohlaďte hned i druhé.

Pes a kočka spolu mohou i spát v jednom pelíšku

Říká se, že zvířata by v domácnosti měla mít své vlastní místo. Běžně se ale stává, že kočka chodí spát do psího pelechu? Pokud to vašemu pejskovi nevadí, pořiďte mu ještě jeden, stejný, abyste měli jistotu, že pes nebude na kočku vrčet či ji dokonce honit po bytě.

Jak krmit?

Pes a kočka nemusí mít každý vlastní misku na vodu. Vystačí si s jednou. Misky na jídlo by mělo mít zvířata vlastní. Veterináři se shodují, že není příliš vhodné krmit psy kočičími konzervami či granulemi. Kočičí žrádlo je navíc bohatší na bílkoviny a tuky, kterých pes potřebuje o trochu méně. jestliže se ale stane, že pes dostane na kočičí konzervu chuť, jednou za čas mu ji můžete dopřát a nechat ho dojíst po kočce.

Pokud spolu pes a kočka vycházejí dobře ve vaší přítomnosti, nemusíte mít strach, jak to doma probíhá, když tam zrovna nejste. Kočky i psi většinu dne stejně prospí. A když zrovna neodpočívají, jsou většinou rádi, že mají parťáka, se kterým mohou trávit čas aktivně.

Autor:

LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen
LETNÍ SOUTĚŽ: Přidejte svůj tip na výlet a hrajte o jednu z 10 krásných cen

Vkládejte svoje tipy na výlety s dětmi a vyhrávejte hodnotné ceny po celé léto. Sdílejte svoje oblíbená místa, hodnoťte tipy ostatních, hrajte o...