14. srpna 2016 6:20 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Německý jezevčík musí podle soudu po letech k původním majitelům

Jezevčík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jezevčík. | foto: Shutterstock

BERLÍN Původním majitelům musí manželé z Mnichova po čtyřech letech péče vrátit jezevčíka, kterého našli pobíhat u dálniční křižovatky nedaleko Berlína. Dlouholetý spor rozhodl soud v Postupimi. Lulu si tak bude muset zvykat nejen na staronové páníčky, ale i na své původní jméno Bonny von Beelitz.

Původním majitelům musí manželé z Mnichova po čtyřech letech péče vrátit jezevčíka, kterého našli pobíhat u dálniční křižovatky nedaleko Berlína. Dlouholetý spor rozhodl soud v Postupimi. Lulu si tak bude muset zvykat nejen na staronové páníčky, ale i na své původní jméno Bonny von Beelitz.

Opuštěnou devítiměsíční fenku jezevčíka našel pár z Mnichova v roce 2012 během dovolené u vjezdu na dálnici nedaleko německé metropole. O dva roky později se přišli poradit s chovatelem o pořízení dalšího psa a požádali ho o vystavení osvědčení pro Lulu, jak zvíře pojmenovali.

Chovatel však na základě čipu pod kůží zjistil, že pes je hlášen jako ztracený a informoval původní majitele. Nálezci se ale domácího mazlíčka nechtěli vzdát.

Postupimský soud ve svém rozhodnutí mnichovskému páru vyčetl, že se nesnažil dostatečně intenzivně najít majitele ztraceného psa. Měli podle něj především informovat úřady. Zvíře soud přiřkl původním majitelům, kteří však musí Mnichovanům zaplatit 3217,16 eur (téměř 87.000 Kč) jako náhradu za stravu a veterinární ošetření, které psovi během čtyř let péče poskytli.

Advantage Consulting, s.r.o.
VEDOUCÍ ELEKTROMONTÉRŮ

Advantage Consulting, s.r.o.

nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz