Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Pardubice začnou projektovat nový psí útulek

Magazín

  5:26
PARDUBICE - Pardubice letos nejspíš začnou projektovat nový psí útulek. Vzniknout má ve Starých Čívicích nedaleko průmyslové zóny. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Charvát (ANO). V roce 2011 město uvažovalo o tom, že postaví útulek na dostihovém závodišti.

Na domov čekají v českých útulcích tisíce psů. foto: Shutterstock

„Věřím, že lokace je vhodná,“ řekl Charvát. Doufá, že se podaří dokončit soutěž na dodavatele projektu. „V lednu komise vybere projektanta. Z mého pohledu je to velký dluh, který dlužíme v péči o zvířata,“ uvedl. Na konci průmyslové zóny má město pozemky, jsou dostupné po silnici směrem na Přelouč. V lokalitě nikdo nebydlí, okolo jsou lesy a louky.

„Projekt nám určí cenu a pak budeme hledat peníze v rozpočtu na jeho realizaci,“ řekl Charvát. Psí útulek zřizuje město a je dlouhodobě ve Štrossově ulici, kde ho provozuje veterinární klinika. Ročně jím projde kole 690 až 750 zvířat. Zhruba 40 procent financí hradí město, přispívá na dva týdny pobytu zvířete. Zbytek hradí útulek ze svého rozpočtu. Areál kliniky není dost velký, aby se tam vešel výběh pro zvířata.

Autor: