3. dubna 2019 10:26 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Policie přišla o populární ‚snídaňové štěně’. Udusilo se kouskem jídla

Snídaňové štěně Policie ČR Ozzy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snídaňové štěně Policie ČR Ozzy. | foto: Policie ČR

PRAHA České policisty zastihla smutná zpráva. Ztratili totiž jednoho ze svých čtyřnohých kolegů. Roztomilý a hravý pejsek jménem Ozzy, kterého může veřejnost znát z televize coby „snídaňové štěně“, se v neděli udusil potravou.

„Některé zprávy se neříkají lehce. S velkou lítostí oznamujeme, že včera v odpoledních hodinách nás nečekaně opustil náš kamarád, parťák a především člen naší velké policejní rodiny, štěně Ozzy,“ informovala v úterý na svém facebookovém profilu Policie České republiky.

Zvíře se podle jejího vyjádření zadusilo, když vdechlo kousek jídla. I přes okamžitý zásah psovoda a veterináře, mu však již nebylo pomoci. „Jsou okamžiky v životě každého z nás, kterým nelze zabránit a tohle je jeden z nich,“ dodali policisté.

04.března 2019 v 12:35, příspěvek archivován: 03.dubna 2019 v 10:16

Téměř tříměsíční štěně, jehož veřejnost v hlasování pojmenovala Ozzy, mohla veřejnost znát jako takzvané Snídaňové štěně. Bylo totiž hlavní tváří projektu, který připravovala tuzemská policie s pořadem TV Nova Snídaně s Novou. Jeho cílem bylo zmapovat vývoj zvířete a jeho výcvik v plnohodnotného policejního psa.

01.dubna 2019 v 15:28, příspěvek archivován: 03.dubna 2019 v 10:30

Lidovky.cz