13. září 2017 6:00 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Proč nechat své mazlíčky s vámi v posteli přes noc? Pomohou vám lépe spát

Pes (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pes (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

PHOENIX/PRAHA Spíte se svými psy v jedné posteli? Americká studie prokázala, že to nenese žádná rizika, ba naopak je to prospěšné. Spolu se zdravou stravou a cvičením, spaní se čtyřnohými mazlíčky pomáhá k dobrému zdraví a kondici. Psi v posteli totiž přispívají ke kvalitnějšímu spánku.

Výzkum prestižní americké neziskové organizace a lékařského a výzkumného centra Mayo Clinic v Arizoně, kdy po dobu pěti měsíců bylo sledováno při spánku 40 dospělých a jejich psů, ukázal, že přítomnost čtyřnohého mazlíčka v ložnici vám umožní kvalitnější spánek. A to bez ohledu na plemeno.

„Mnoho majitelů psů je většinu dne daleko od nich. Takže s nimi chtějí pak maximalizovat čas, který s nimi mohou trávit. Spánek je k tomu ideální příležitost,“ řekla autorka studie Lois Kranová.

„Většina lidi si myslí, že nocování s domácími mazlíčky je může při spánku rušit. Zjistili jsme, že naopak velké množství lidí spánek se psy vyhledává. Vývoj přístupu k společnému spaní se psy v posteli se v průběhu historie lišil. Nyní, když se prokázalo, že je to prospěšné, tak snad lidé i psi najdou společně pohodlí,“ dodává výzkumník z arizonské kliniky.

Zprávu přinesl britský server The Independent.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!