8. září 2017 7:04 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Psí útulek u Sokolova bude po úpravách fungovat už natrvalo

Psí útulek - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Psí útulek - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

SOKOLOV Město Sokolov zřídilo trvalý útulek pro psy v areálu soukromého ranče Vránov nedaleko Svatavy. Dosavadní provizorní záchytné zařízení bylo upraveno tak, aby odpovídalo všem veterinárním a dalším standardům. Pozemek s útulkem bude mít město v dlouhodobém nájmu, řekl starosta Sokolova Jan Picka (ČSSD). Město chce také vybudovat lepší zázemí útulku pro kočky.

„V současné době rada města schválila smlouvu s panem Vránou. Budeme platit 30.000 měsíčně včetně DPH. Ta smlouva je na dobu neurčitou a dá se vypovědět po pěti letech s nějakou výpovědní lhůtou. Ale já předpokládám, že tady spíše platí na dobu neurčitou. Personál je opravdu vynikající. Děvčata umí ty pejsky, které tam městská policie nebo někdo jiný přiveze, nabízet dál a mají velkou úspěšnost,“ řekl Picka.

Prostřednictvím nájmu bude město majiteli ranče splácet investice, které v areálu udělal. Prostor útulku byl plotem oddělen od soukromých pozemků ranče, přibyly prostory pro karanténu, skladové prostory i zázemí pro zaměstnance. Provizorně záchytné zařízení fungovalo od roku 2012, nadále jej bude provozovat sokolovská městská policie. „Slavnostní otevření je nyní naplánováno na 23. září,“ řekl Picka. V útulku bude v ten den zároveň i charitativní akce právě ve prospěch opuštěných psů, dodal.

Lepší podmínky chce město připravit i pro opuštěné kočky. Spolek Láskou ke kočkám se o ně nyní stará v maringotce v areálu Sokolovské bytové. Nedaleko kapucínského kláštera vznikne montovaná stavba s výběhem a zřejmě i posezením pro návštěvníky. Město už na stavbu v rozpočtu vyhradilo 350.000 korun.

ČTK

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.