Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Magazín

Sbírka Modrý puntík vybrala skoro dvě tuny krmiva pro opuštěná zvířata

Granule (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Granule, konzervy, kapsičky. Nejen tím přispěli lidé z celé České republiky, a to prostřednictvím devíti sběrných míst. Sbírka Modrý puntík pořádaná veterinární klinikou Vethope probíhala od října do listopadu. Útulky pro opuštěné psy a kočky obdrží celkem 1912 kg krmiva.
  7:59

„Sbírku Modrý puntík jsme již podruhé organizovali u příležitosti Světového dne zvířat,“ říká veterinář Marek Galbinec, hlavní lékař veterinární kliniky Vethope, a dodává: „Velmi pozitivně nás překvapil obrovský zájem veřejnosti v celé České republice o tuto sbírku. Lidé přinášeli a zasílali krmivo pro opuštěná zvířata nejen do naší veterinární kliniky, ale také do útulků, které působily jako sběrná místa v jednotlivých krajích. Zároveň zaměstnanci některých firem a dalších organizací uspořádali sbírku pro Modrý puntík přímo na svém pracovišti – například sestřičky z Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze“.

V loňském roce Vethope shromáždila 402 kg krmiva, které rozdělila do čtyř zařízení pro opuštěná zvířata v rámci středních Čech. „Letos se do sbírky Modrý puntík zapojili významní partneři, díky kterým jsme získali více dárců a shromáždili 1912 kg krmiva, což je skoro 5x více než v roce 2015,“ říká Marek Galbinec a dodává: „Když shromážděné krmivo přepočítáme na denní potřebu středně velkého psa nebo kočky, tak nám vyjde, že Modrý puntík nasytí až 100 takovýchto opuštěných zvířat po dobu tří měsíců“.

Vethope

Veterinární klinika Vethope se zaměřuje na prevenci a léčbu malých domácích zvířat, především psů, koček a dalších drobných savců. Každý den aplikuje inovativní, efektivní, dostupné a zároveň co nejšetrnější preventivní a léčebné veterinární postupy, aby domácím zvířecím mazlíčkům zajistila dobrou kondici, ulevila od bolesti nebo třeba jen zlepšila náladu. To vše s cílem dát majitelům naději na zlepšení a prodloužení životů jejich malých zvířecích kamarádů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!