Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Strach obcházel Londýn tři roky. Sériový vrah koček však podle policie neexistuje

Kočky se rády mazlí a vyhledávají kontakt s člověkem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kočky se rády mazlí a vyhledávají kontakt s člověkem | foto:  Petr Topič, MAFRA

LONDÝN/PRAHA Obávaný sériový kočičí vrah, který v minulých třech letech údajně mrzačil domácí mazlíčky napříč Londýnem, neexistuje. Na vině jsou lišky a další divoká zvířata, uvedla policie ve svém prohlášení.

Za poslední tři roky lidé na policii nahlásili stovky podezřelých případů zmrzačených koček, napsala agentura Reuters. To vyvolalo obavu, že za všechny incidenty je zodpovědná jediná osoba - ‚Kočičí zabiják z M25‘ nebo ‚Croydonský kočičí zabiják‘ nazvaný podle městského silničního okruhu a části Jižního Londýna, kde se objevil první případ zmrzačené kočky.

Po důkladném prošetření důkazů a vyšetření šesti těl ale policie zjistila, že případy nebyly způsobeny lidským přičiněním. „Policisté po boku expertů dospěli k závěru, že stovky případů mrzačení koček v Croydonu a na dalších místech byly pravděpodobně způsobeny predátory a mrchožrouty z volné přírody,“ stálo v prohlášení londýnské policie.

Vyšetřování začalo v listopadu 2015 po nahlášení mrtvé kočky nalezené v Croydonu, které chyběla hlava a ocas. Následovala spousta dalších rozrušených majitelů koček, kteří přicházeli na policii s podobnými případy, a britské noviny spekulovaly, že by zabiják koček mohl později přistoupit i k zabíjení lidí.

Provedená pitva pětadvaceti koček, podezřelých ze zabití kočičím vrahem, ukázala, že příčinou smrti byl tupý úder. Místní zvířecí charita, která pitvu provedla tak naznala, že kočky pravděpodobně přejelo auto a zmrzačení se objevilo až poté.

Skryté kamerové záznamy pak ukázaly, že ve třech případech to byly lišky, které těla roztrhaly. Jedna liška dokonce odnesla kočičí hlavu až na školní hřiště v Catfordu na jihu Londýna.

Testy v dalších šesti případech potvrdily, že se kočky staly oběťmi mrchožroutů. „Takové případy nejsou výjimkou v celé Anglii, ani nikde jinde,“ stálo v prohlášení. „I případy před dvaceti lety nakonec ukázaly, že zmrzačené kočky zabila a roztrhala divoká zvěř,“ doplnil.

,
Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!