21. března 2017 6:37 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

SOUTĚŽ: Sezona klíšťat začíná. Vyhrajte obojky, které psy ochrání

Obojek proti parazitům (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obojek proti parazitům (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

Klíšťata najdete téměř na celém našem území. Očkování proti nim u psa není možné. Nejen ona dokážou nadělat pořádný galimatyáš ve zdravotním stavu pejska. Navíc jsou zde v létě i komáři a pakomáři, kteří umí řádně znepříjemnit život. Účinným prostředkem na ochranu proti těmto parazitům jsou spot-ony (kapou se na krk), antiparazitní obojky a rovněž nové žvýkací tablety pro psy s dlouhodobým účinkem.

Proti parazitům pomůže i obojek Scalibor. Repelentní obojek při nonstop nošení chrání 4 - 6 měsíců. Při otírání se obojku o srst a kůži se uvolňuje účinná látka, která se vstřebává do kůže, kde setrvává a chrání tak psa před útokem parazitů. Scalibor je voděodolný a při jeho nošení nedochází k nežádoucím účinkům.

A jak jeden z deseti obojků vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: V jakých délkách se obojek Scalibor vyrábí? Své odpovědi nám posílejte do neděle 26. března. Ze správných vybereme vítěze.

Scalibor
Lidovky.cz