Pondělí 13. července 2020svátek má Markéta 21 °C polojasno Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Strážníci v Brně chytali ‚nepolapitelného‘ černého kozla, unikal dva týdny

(ilustrační snímek) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy (ilustrační snímek) | foto: iDNES video

BRNO Strážníkům v Brně se podařilo odchytit „nepolapitelného“ černého kozla, v Holáskách a brněnských Ivanovicích běhal mezi domy a zahradami asi čtrnáct dní. Osudnou se mu stala zrcadlová fólie, v níž se pravidelně prohlížel. V tiskové zprávě to v pátek uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.

Kozla se dlouho nedařilo chytit, počínal si velmi šikovně. „Sotva někomu z místních vběhl na pozemek, proklouzl záhy jinou cestou ven, případně přeskakoval i vysoké ploty a kapoty zaparkovaných automobilů. Svědci ho tedy nedokázali zdržet ani sledovat,“ uvedl mluvčí.

Šlo o černého kozla kamerunského, který působí robustnějším dojmem než koza domácí. Někteří lidé ho proto považovali za berana.

Kozel chodil také kolem železniční trati a přebíhal frekventované silnice. Strážníci měli obavy, že by mohl způsobit dopravní nehodu. V posledních dnech se proto několikrát do oblasti vypravili a monitorovali pohyb zvířete. Podařilo se jim vypozorovat, že si kozel vypěstoval specifický rituál. „Poté, co absolvoval obvyklý okruh městskou částí, zastavil se u jednoho konkrétního rodinného domu, kde se dlouze prohlížel v zrcadlové fólii umístěné v prosklených dveřích. Tam už na něj včera dopoledne (ve čtvrtek) čekala hlídka z místní služebny, která ihned informovala odchytovou službu městské policie,“ uvedl mluvčí.

Kozla strážníci trefili narkotizační střelou, svobody se ale jen tak vzdát nechtěl. I po zásahu ještě několik set metrů prchal. Usnul v klestí nedaleko železničního náspu. Hlídka odchytové služby ho následně převezla ke specialistovi, majitel zvířete zatím není známý.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa
SOUTĚŽ: Vyhrajte Královský rodinný balíček do Království lesa

Království lesa je unikátní rodinné hřiště inspirované šumavskou přírodou. Kousek od Lipenské přehrady a Stezky korunami stromů tak naleznete pro sebe a svou rodinu místo, kde si užijete skvělou zábavu. Zapojte se do soutěže a vyhrajte celodenní vstupné.