Sobota 24. září 2022, svátek má Jaromír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Strážníci v Brně chytali ‚nepolapitelného‘ černého kozla, unikal dva týdny

Magazín

  6:00
BRNO - Strážníkům v Brně se podařilo odchytit „nepolapitelného“ černého kozla, v Holáskách a brněnských Ivanovicích běhal mezi domy a zahradami asi čtrnáct dní. Osudnou se mu stala zrcadlová fólie, v níž se pravidelně prohlížel. V tiskové zprávě to v pátek uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: iDNES video

Kozla se dlouho nedařilo chytit, počínal si velmi šikovně. „Sotva někomu z místních vběhl na pozemek, proklouzl záhy jinou cestou ven, případně přeskakoval i vysoké ploty a kapoty zaparkovaných automobilů. Svědci ho tedy nedokázali zdržet ani sledovat,“ uvedl mluvčí.

Šlo o černého kozla kamerunského, který působí robustnějším dojmem než koza domácí. Někteří lidé ho proto považovali za berana.

Kozel chodil také kolem železniční trati a přebíhal frekventované silnice. Strážníci měli obavy, že by mohl způsobit dopravní nehodu. V posledních dnech se proto několikrát do oblasti vypravili a monitorovali pohyb zvířete. Podařilo se jim vypozorovat, že si kozel vypěstoval specifický rituál. „Poté, co absolvoval obvyklý okruh městskou částí, zastavil se u jednoho konkrétního rodinného domu, kde se dlouze prohlížel v zrcadlové fólii umístěné v prosklených dveřích. Tam už na něj včera dopoledne (ve čtvrtek) čekala hlídka z místní služebny, která ihned informovala odchytovou službu městské policie,“ uvedl mluvčí.

Kozla strážníci trefili narkotizační střelou, svobody se ale jen tak vzdát nechtěl. I po zásahu ještě několik set metrů prchal. Usnul v klestí nedaleko železničního náspu. Hlídka odchytové služby ho následně převezla ke specialistovi, majitel zvířete zatím není známý.

Autor:
Témata: Brno, Ivanovice

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Zesnulá královna bude i za stovky let vypadat jako živá, říká balzamovač

Premium Trvající pieta ve Velké Británii za zesnulou královnu Alžbětu II. a vystavení rakve vyvolává mimo jiné řadu otázek...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat