Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 3 °C jasno Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

V Hongkongu kvůli koronaviru posílají do karantény i psy. Lidé svým mazlíčkům navlékají roušky

Páníček ochraňuje svého miláčka rouškou kvůli možné nákaze koronavirem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Páníček ochraňuje svého miláčka rouškou kvůli možné nákaze koronavirem. | foto: Reprofoto/Twitter: dogs

PRAHA Všichni psi v Hongkongu, u nichž se potvrdí nákaza koronavirem, zamíří do karantény stejně jako jejich lidské protějšky, oznámily místní úřady v pátek. Jeden čtyřnohý mazlíček už dokonce v takovéto izolaci přebývá. Jde tak o první místo na světě, kde přistoupili ke karanténě nejlepších přátel člověka ve spojitosti s epidemií koronaviru. S informací přišel například server The Times of Israel.

Lidé se snaží chránit své mazlíčky.
Na pořadu dne je i improvizovaná ochrana.

Rozhodnutí bylo motivováno pozitivním testem na koronavirus u jednoho domácího mazlíčka, jehož panička patří mezi nakažené. „Pes byl z opatrnosti umístěn do karantény, ale nejeví žádné relevantní příznaky nemoci,“ sdělily hongkongské úřady.

„Můj pes je v bezpečí,“ komentoval jeden z uživatelů na sociální síti Twitter.

„Můj pes je v bezpečí,“ komentoval jeden z uživatelů na sociální síti Twitter.

„Výtěry z nosních a ústních dutin prokázaly slabou přítomnost koronaviru,“ sdělil mluvčí hongkongské vlády bez toho, aniž by objasnil, proč vlastně bylo zvíře testováno. Dále doplnil, že je nyní nejasné, zda byl pes opravdu nakažen, nebo jestli bylo jeho vdechovací ústrojí pouze kontaminováno sdílením stejných prostor s nakaženým člověkem.

Domácí mazlíček byl vyzvednut ve středu z domu své paničky poté, co byla u této 60leté ženy prokázána nákaza a byla ponechána v nemocniční karanténě. Chlupáč bude nyní pozorně sledován a držen v karanténě, dokud nevykáže negativní výsledky, sdělily úřady.

Přitom neexistuje žádný záznam toho, že domácí zvířata jako psi a kočky mohou „chytit“ koronavirus a případně ho přenášet dále, ale úřady přikazují, že všichni mazlíčci infikovaných lidí by měli být na 14 dnů izolováni z bezpečnostních důvodů.

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Premium

Španělská nepoučitelnost. Proč zde koronavirus řádí jako v Itálii nebo Číně

Španělští zdravotníci přiváží jednu z madridských seniorek do hotelu, ve kterém... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Dlouhé týdny Španělé sledovali, co se děje v Číně, Íránu a Itálii. Ale nepoučili se. Laxní politici opakují stejné...

Premium

Storno přijde draho, Češi nechají cestovkám desetitisíce za ­propadlé zájezdy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Přijít o desítky tisíc za neuskutečněné zájezdy je problém, se kterým se potýká řada českých klientů cestovních...

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?