Neděle 5. července 2020Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje 13 °C polojasno Předplatné LN


Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

VIDEO: Záchranáři pět hodin vyprošťovali čerstvě narozená štěňata za zaplavené nory pod Avií. Jedno nepřežilo

Zachráněná fena se štěňaty v útulku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zachráněná fena se štěňaty v útulku. | foto: Facebook Dogpoint

Praha/Zásmuky Zaměstnanci útulku Dogpoint prožili v pondělí dramatické chvíle, když zachraňovali fenku s čerstvě narozenými štěňaty pod odstavenou Avií z nory, která se rychle plnila vodou. Vyprostili pět štěňat a jejich matku, jedno z mláďat na následky prochlazení zemřelo.

Brzy po oznámení - v pondělních odpolední hodinách -, kdy Českou republiku sužoval silný déšť, přijeli záchranáři zvířat na místo, kde se fena se štěňaty nacházela.

„Dozvěděli jsme se o nich z Městského úřadu Zásmuky,“ řekl pro server Lidovky.cz zaměstnanec útulku Dogpoint.  Zanedbaní psi, o které se patrně nikdo nestaral, se zabydleli v noře pod odstavenou skříní ze staré Avie. Když přišel déšť, voda jim zaplavila východ.

30.dubna 2019 v 17:36, příspěvek archivován: 02.května 2019 v 11:17

VIDEO: Video Facebook Dogpoint 30. 4. 2019 17:36

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

V pondělí jsme prožili drama Vyděšená fenka, o kterou se nikdo nestaral, ukryla svá čerstvě narozená štěňátka v noře pod odstavenou skříní ze staré Avie. Když ale přišel déšť, voda jim zaplavila východ. Fenka v panice štěňátka odtáhla ještě hlouběji pod Avii. Odtud jsme je pak namáhavě vyprošťovali my. Trvalo nám to přes 5 hodin.
Drama tím ale nekončilo. Jedno ze štěňátek bylo ve velmi špatném stavu, bylo prochladlé a špatně dýchalo. I když jsme dlouho do noci bojovali o jeho život, odešlo nakonec za duhový most.
Další 4 štěňata se ale mají k světu. I díky vaší pomoci se postaráme, aby jim už bylo dobře.
Přispět jim na lepší zítřky, ale taky na záchranu dalších psů, kteří to budou potřebovat, můžete na https://www.darujme.cz/projekt/1201820

HD kvalita: https://youtu.be/lKDq3XOpBXI

„Fena dle svědků po obci pobíhala delší dobu (cca 2 měsíce), lidí se bála a utíkala před nimi. Krmila se králíky a vším, co našla,“ řekla pro Lidovky.cz ředitelka útulku Michaela Zemánková.

Podle dalších zaměstnanců byla štěňata sotva pár dní stará a slepá, proto jim hrozilo vážné podchlazení. Psím záchranářům trvalo pět hodin, než všechna zvířata z nory vyprostili. Z nory zachránili celkem pět mláďat a jednu fenu. Jedno ze štěňat bylo ve velmi špatném stavu, bylo prochladlé a špatně dýchalo, v pozdních nočních hodinách nakonec pošlo.

Další čtyři štěňata jsou zdráva a v bezpečí útulku se svou matkou. „Pokud by se přihlásil majitel, musíme mu psa vydat (za splnění všech náležitostí s tím spojených), nicméně se úplně nepředpokládá, že by se o fenu někdo přihlásil, když už v okolí pobíhala cca 2 měsíce,“ uvedla ředitelka. „Když se nikdo nepřihlásí, tak po odstavení budou štěňata dány do adopce, nebo do náhradní péče,“ dodal zaměstnanec útulku.

Na podzim může přijít katastrofa, varuje bývalý viceguvernér centrální banky

Pro Čechy je nebe nízko, píše ve své knize Mojmír Hampl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Patří mezi nejtalentovanější a nejznámější ekonomy v Česku. V pouhých 32 letech se stal viceguvernérem České národní...

Velké srovnání cen zubařských zákroků. V regionech se liší i o tisíce

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stomatologie je už léta oborem, v němž pacienti musí hodně platit. Pomalu se to ale mění. Akutní péče je díky větší...

Radit lidem, aby během pandemie seděli doma, byla chyba, říká Pavel Pafko

Přední chirurg a brzy osmdesátník Pavel Pafko má za sebou tři etapy... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zdůrazňuje, že není žádný king, ani se nepovažuje za mimořádně talentovaného. Pavel Pafko prý jen pracoval víc než...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!