Úterý 26. září 2023, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

VIDEO: Záchranáři pět hodin vyprošťovali čerstvě narozená štěňata za zaplavené nory pod Avií. Jedno nepřežilo

Magazín

  12:04
Praha/Zásmuky - Zaměstnanci útulku Dogpoint prožili v pondělí dramatické chvíle, když zachraňovali fenku s čerstvě narozenými štěňaty pod odstavenou Avií z nory, která se rychle plnila vodou. Vyprostili pět štěňat a jejich matku, jedno z mláďat na následky prochlazení zemřelo.

Zachráněná fena se štěňaty v útulku. foto: Facebook Dogpoint

Armáda hledá nový domov pro psí hrdiny: stojí kolem tří set korun. Podívejte se, které nabízí

Brzy po oznámení - v pondělních odpolední hodinách -, kdy Českou republiku sužoval silný déšť, přijeli záchranáři zvířat na místo, kde se fena se štěňaty nacházela.

„Dozvěděli jsme se o nich z Městského úřadu Zásmuky,“ řekl pro server Lidovky.cz zaměstnanec útulku Dogpoint.  Zanedbaní psi, o které se patrně nikdo nestaral, se zabydleli v noře pod odstavenou skříní ze staré Avie. Když přišel déšť, voda jim zaplavila východ.

30.dubna 2019 v 17:36, příspěvek archivován: 02.května 2019 v 11:17

VIDEO: Video Facebook Dogpoint 30. 4. 2019 17:36

Pro zobrazení videa musíte mít zapnutou podporu JavaScriptu

V pondělí jsme prožili drama Vyděšená fenka, o kterou se nikdo nestaral, ukryla svá čerstvě narozená štěňátka v noře pod odstavenou skříní ze staré Avie. Když ale přišel déšť, voda jim zaplavila východ. Fenka v panice štěňátka odtáhla ještě hlouběji pod Avii. Odtud jsme je pak namáhavě vyprošťovali my. Trvalo nám to přes 5 hodin.
Drama tím ale nekončilo. Jedno ze štěňátek bylo ve velmi špatném stavu, bylo prochladlé a špatně dýchalo. I když jsme dlouho do noci bojovali o jeho život, odešlo nakonec za duhový most.
Další 4 štěňata se ale mají k světu. I díky vaší pomoci se postaráme, aby jim už bylo dobře.
Přispět jim na lepší zítřky, ale taky na záchranu dalších psů, kteří to budou potřebovat, můžete na https://www.darujme.cz/projekt/1201820

HD kvalita: https://youtu.be/lKDq3XOpBXI

„Fena dle svědků po obci pobíhala delší dobu (cca 2 měsíce), lidí se bála a utíkala před nimi. Krmila se králíky a vším, co našla,“ řekla pro Lidovky.cz ředitelka útulku Michaela Zemánková.

Podle dalších zaměstnanců byla štěňata sotva pár dní stará a slepá, proto jim hrozilo vážné podchlazení. Psím záchranářům trvalo pět hodin, než všechna zvířata z nory vyprostili. Z nory zachránili celkem pět mláďat a jednu fenu. Jedno ze štěňat bylo ve velmi špatném stavu, bylo prochladlé a špatně dýchalo, v pozdních nočních hodinách nakonec pošlo.

Další čtyři štěňata jsou zdráva a v bezpečí útulku se svou matkou. „Pokud by se přihlásil majitel, musíme mu psa vydat (za splnění všech náležitostí s tím spojených), nicméně se úplně nepředpokládá, že by se o fenu někdo přihlásil, když už v okolí pobíhala cca 2 měsíce,“ uvedla ředitelka. „Když se nikdo nepřihlásí, tak po odstavení budou štěňata dány do adopce, nebo do náhradní péče,“ dodal zaměstnanec útulku.

Autor: