14. března 2017 6:54 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Vítězem velké psí přehlídky se stal americký kokršpaněl Miami

Vítězem velké psí přehlídky se stal americký kokršpaněl Miami | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vítězem velké psí přehlídky se stal americký kokršpaněl Miami | foto: ČTK

BIRMINGHAM Americký kokršpaněl jménem Miami se dnes stal absolutním vítězem letošního ročníku prestižní psí přehlídky Crufts v britském Birminghamu.

Pes, celým jménem Afterglow Miami Ink, zvítězil po čtyřech dnech klání, jehož se účastnilo 22.000 dalších psů z 56 zemí, napsala agentura Reuters.

„Je opravdu jedinečný... Jsem úplně šokovaný a rozechvělý,“ řekl majitel šampiona Jason Lynn z Blackpoolu. Přehlídka, která bývá považována za největší na světě, se koná už 126 let. Letos byli nejhojněji zastoupeni labradorští retrívři.

Ochránci zvířat ale kritizovali majitele za to, že vodítka mají příliš napjatá, aby psi z estetických důvodů drželi hlavu nahoře, a šňůry se psům zařezávají do krku. Pořadatelé z Kennel Clubu to odmítli.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz