Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vyčesat, vyvenčit, vyběhat. Zařídíme cokoli, říká majitelka hlídací služby

Magazín

  6:39
Nejezdíte na dovolenou do zahraničí, protože nikdo z vašich známých vám nemůže pohlídat domácího mazlíčka. Bojíte se ho svěřit jen tak někomu a máte pocit, že by v péči cizích lidí trpěl? „Pokud se chce majitel nejprve s náhradním páníčkem osobně setkat, mohou se bez problémů domluvit na schůzce a domluvit potřebné podrobnosti. Samotné hlídání většinou probíhá u náhradního páníčka doma a nebo u majitele pejska, pokud je pes fixovaný na jeho domácí prostředí a chceme předejít stresu z nového prostředí,“ říká Romana Míková, která nabízí hlídání psů i koček.

Hlídání psů (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Lidovky.cz: Jak funguje hlídací služba pro psy?
Služba Doginni nabízí zcela nový způsob hlídání pejsků, než na jaký byli majitelé zvyklí v psích hotelech nebo školkách. Jedná se o individuální péči každého pejska přesně podle požadavků a přání jeho majitele. Vše funguje velmi jednoduše. Stačí, když majitel pejska na našich stránkých zadá svou adresu a vyhledávač mu ukáže, kteří náhradní páníčci jsou k dispozici v jeho lokalitě. Poté si vybere toho, kdo se mu nejvíce líbí podle zkušeností, nabízených služeb nebo ceny a zašle mu objednávku. Pokud se chce majitel nejprve s náhradním páníčkem osobně setkat, mohou se bez problémů domluvit na schůzce a domluvit potřebné podrobnosti. Samotné hlídání většinou probíhá u náhradního páníčka doma a nebo u majitele pejska, pokud je pes fixovaný na jeho domácí prostředí a chceme předejít stresu z nového prostředí. Během hlídání posílá náhradní páníček majiteli denně informace a fotky, jak se pejsek má. Dále zajišťujeme pojištění pejsků zdarma, kdyby se cokoliv přihodilo a garanci vrácení peněz, kdyby majitel nebyl s čímkoliv spokojen.

Se psem i kočkou. Stále víc lidí cestuje letadlem i s domácím mazlíčkem

Lidovky.cz: Jak zajistíte, aby měl pes všechno, co potřebuje?
Tohle byla hlavní vize už od samotného začátku. Soustředíme se na to, aby každý pes dostal péči, na jakou je zvyklý od svého majitele. Online profily náhradních páníčků proto nabízí velmi podrobné informace, díky kterým si majitel může vybrat toho, kdo mu nejlépe vyhovuje. Může si vybrat, zda chce: hlídání u náhradního páníčka nebo u sebe doma, pouze venčení, ať už pravidelné nebo nárazové, náhradního páníčka, který bydlí v domě se zahradou, někoho, kdo má doma svého pejska, který tomu hlídanému bude dělat společnost, celodenní dohled, kdy náhradní páníček nechodí do práce a může se pejskovi celý den věnovat, náhradního páníčka, co je schopen si pejska převzít během pár hodin (last minute hlídání), hlídání pejska s výcvikem nebo jinou aktivitou jako agility, canicross aj., pouze výcvik pejska (základní, socializace, převýchova apod.), náhradního páníčka s veterinárním vzděláním, odvoz a dovezení pejska náhradním páníčkem, náhradního páníčka, co pejska rád vykoupe nebo pravidelně vyčeše. Přání zákazníků jsou různá. Jednou např. majitelka loveckého plemene požadovala, aby jeho pes aktivně 2-3 hodině denně běhal. Našli jsme jí slečnu Katku, která ho s sebou brala na své soukromé projížďky na koni, při kterých se pes mohl pořádně vyběhat. Majitelka si pochvalovat, že pes nikdy nebyl spokojenější.

Lidovky.cz: Jsou lidé, kteří pejsky hlídají speciálně proškoleni?
Ano, klademe velký důraz na pečlivý výběr náhradních páníčků v naší databázi. Všichni musí projít podrobnou registrací a pohovorem, kde zjišťujeme nejen zkušenosti a vztah k pejskům, ale také, jak by si dotyčný uměl poradit s bázlivými nebo agresivními pejsky a v neposlední řadě, jak by uměl zvládnout případné krizové situace jako jsou např. nehody, úrazy, napadení cizím psem apod. Pokud si nejsme jen maličko jisti zkušenosti a dovednosti náhradních páníčků, tak je do naší databáze neschvalujeme. Dále pro všechny naše už schválené náhradní páníčky máme připraveny podrobné manuály, které mají po ruce při hlídání či venčení a pořádáme pro ně dobrovolné školicí dny Doginni, kde si mohou rozšířit své znalosti. Například jsme dělali školení na témata První pomoc pejskům, Motivace psů, Rozpoznávání psích signálů.

Lidovky.cz: Co když máte hlídat psa se sklonem k agresivitě vůči cizím lidem?
Tady je důležité, aby nás majitel psa podrobně informovat o chování psa. Například, kdy se může agresivita objevit, co ji vyvolává apod. V těchto případech vždy doporučíme majiteli náhradního páníčka, který se specializuje na konkrétní problém pejska a většinou se potom domluví na hlídání spojeném i s řešením problému – výcvikem, převýchovou nebo např. socializací psa. Máme v databázi desítky expertů na chování psů, kteří už pomohli mnoha majitelům.

Kotě (ilustrační foto)

Lidovky.cz: Jak vás napadlo zařídit si službu na hlídání psů?
S přítelem jsme sami majitelé pejska, anglického buldoka Manga, a často jsme situaci hlídání museli řešit. Žádná z nabízených řešení na českém trhu nám moc nevyhovovala – hotely neposkytují individuální péči a domácí prostředí, rodina a kamarádi svou pomoc sice nabídli, ale buď neměli dostatečné zkušenosti s péčí o pejsky nebo dostatek času se Mangovi věnovat tak, jak potřebuje. Proto když jsme v zahraničí objevili obdobnou službu jako je DOGINNI, byli jsme z nápadu nadšeni! A díky našim tisícům spokojených klientů toto nadšení trvá dodnes a žene nás dál neustále službu vylepšovat.

Lidovky.cz: Kolik zaměstnáváte aktuálně náhradních páníčků?
Dnes máme 850 náhradních páníčků po celé České republice. Další větší rozšíření databáze plánujeme letos ještě před hlavní letní sezónou.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat