5. července 2018 6:49 Lidovky.cz > Relax > Domácí mazlíčci

Zlínská zoo má jako jediná v Česku zakrslého oslíka

Zakrslého oslíka mohou vidět návštěvníci zlínské zoologické zahrady. Dvouletého... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zakrslého oslíka mohou vidět návštěvníci zlínské zoologické zahrady. Dvouletého... | foto: ČTK

ZLÍN Zakrslého oslíka mohou vidět návštěvníci zlínské zoologické zahrady. Dvouletého samce Willema získala zahrada z nizozemské zoo. Je jediným zakrslým oslíkem v českých zoologických zahradách. Je to taková zajímavost, doplnění expozic domácích zvířat, řekl zoolog Kamil Čihák.

„Na některých jiných místech v zahradě máme již ovce somálské nebo valašské,“ uvedl zoolog. Oslík obývá bývalý výběh lipicánů. „Adaptaci zvládl skvěle. Je chytrý, za deset minut z výběhu utekl, ale protože je krotký, vzápětí jsme ho přivedli zpátky. Museli jsme trochu lépe zabezpečit výběh,“ řekl Čihák.

Zahrada chce založit chov, Willem by se měl dočkat samičky. Zakrslý oslík dorůstá asi metrové výšky, byl vyšlechtěn z klasického osla pro potěchu lidí a na ozdobu. „Oslů je více plemen různých velikostí a různé délky srsti. Tohoto zakrslého v Evropě chová přes 20 institucí,“ dodal zoolog.

Zahrada chce založit chov, Willem by se měl dočkat samičky. Zakrslý oslík...
Zlínská zoo má jako jediná v Česku zakrslého oslíka
ČTK

Najdete na Lidovky.cz