4. listopadu 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Vztahy

Dopisy proti rozvodům. Pošta je doručí za sedm let

Obálka - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obálka - ilustrační foto. | foto: Reprofoto

Čínská pošta zavádí novou službu, kterou chce bojovat proti stoupajícímu počtu rozvodů v zemi. Novomanželé jí mohou poslat zapečetěné milostné dopisy, které jim pošta doručí za sedm let, aby si pak páry mohly připomenout, proč se vlastně braly.

Podle BBC čínská pošta doufá, že manžele, kteří budou přemýšlet o rozvodu, zamilovaný dopis z prvních dnů po svatbě pomůže přesvědčit, aby tak nečinily.

Jednou z dvojic, která se nabídky chystá využít, jsou Čang Jing a Liou Čcheng z Pekingu. Zatímco Liou neprozradil, co své manželce napíše, Čang řekla, že svého muže v dopise požádá, aby "ji držel za ruku a zestárl s ní".

Čínská pošta milostnými dopisy bojuje proti rozvodům. Manželům dojdou po 7 letech.

Čínská pošta milostnými dopisy bojuje proti rozvodům. Manželům dojdou po 7 letech.

Vedle doručení zamilovaných dopisů bude čínská pošta manželům nabízet také zvláštní známky, pohledy a dokonce i "pas lásky", který si páry mohou nechat každoročně v den svého výročí orazítkovat.

Zatímco dříve byly rozvody v Číně vzácné, za uplynulou dekádu se jejich počet zdvojnásobil. Jen loni o rozvod požádaly téměř dva miliony manželských párů, což bylo o 14,5 procenta více než v roce 2009.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz